Головна » 2016 » Серпень » 29 » Скрипт-модуль "Документація" (Версія 2.23)
23:26
Скрипт-модуль "Документація" (Версія 2.23)

Модуль призначений для формування текстових та графічних звітів в програмі Digitals, а також передачі даних з XML через буфер обміну в MS Word чи інший текстовий редактор.

Після встановлення появиться нова панель інструментів:

Перша кнопка - налаштування модуля.

Друга кнопка - формує документацію.

Третя - друкує, послідовно виділяючи, всі аркуші.

Для формування звіту потрібно відкрити файл (чи декілька файлів) XML та запустити кнопку Формування документації (кнопка 2).

Звіти формуються на основі шаблонів, які може створити кожен не володіючи навиками програмування. Достатньо вміти створювати на карті текстові поля і відповідно їх форматувати (розмір, тип шрифту, ширина, висота тексту тощо). Також є можливість передачі даних у звичайні документи MS Word чи OO Writer методом "злиття" з таблицею Exel.

Шаблонами модуля стають всі файли dmf чи dmt, що знаходяться в папці Doc.

Для автоматичного заповнення шаблонів модуля в текст достатньо вставляти спеціально створені для цього символи (т.зв."перемінні"), які являють собою коди вигляду $NM, $AD, $TX та інші (повний перелік та їх значення додається), на місці яких після формування появляться відповідні значення з файлу XML.

Наприклад, якщо поставити в текст перемінну $NM, то на її місці появиться Прізвище Ім'я По-батькові землевласника/землекористувача, на місці $AD - адреса ділянки і т.д.

Скрипт-модуль вміє формувати документацію як по одній ділянці так і по багатьох відразу (в одній документації), прописує усіх співвласників, формує експлікації угідь, суміжників за сторонами світу, автоматично читає з Публічної карти кадастрові номери суміжників, описує обмеження та багато іншого.

Модуль вміє автоматично сортувати шаблони за видом документації. Для цього до назви папок з шаблонами треба додати код виду документації, наприклад, Doc004, Doc006 і помістити туди необхідні шаблони. Тоді, в залежності від того, який вид документації вказаний у XML, з тої папки будуть підтягуватися шаблони.

Процедура формування документації від А до Я (відео)

1.Відкриваємо в Digitals файл XML (чи декілька файлів). Якщо відкрили декілька файлів, то активуємо першу вкладку зліва (детальніше про формування документації щодо поділу чи об'єдання ділянок читайте ТУТ)

2.Запускаємо скрипт кнопкою 

3.Появиться таке вікно:
Тут вказуємо стать, перевіряємо чи добре відбулося автоматичне відмінювання в родовому та давальному відмінках, вводимо, якщо потрібно, замовника робіт. Бо він може бути іншим, ніж особа, яка фігурує в документації, як власник/користувач, наприклад, якщо робимо документацію на померлу людину, по довіреності чи декілька ділянок на різних власників в одному проекті. На юридичну особу вікно має дещо інший вигляд.
Вид документації підтягується з файлу XML. Але тут його можна змінити для конкретного звіту (без зміни в XML).
При натисканні на кнопку Тип шаблонів справа появиться такий список: 

Графічні (тобто, картографічні, такі як Кадастровий план, План меж) - це шаблони, які мають розширення файлу *.dmt і являють собою шаблони, в яких на карті, крім тексту повинна з'являтися ще й сама ділянка.

Текстові - відповідно, без ділянки, тільки текст (н-д, Титулка, Пояснювальна записка, Завдання).

Всі - це графічні і текстові разом.

Якщо вибрати пункт Одна сторінка, то пізніше появиться список усіх доступних шаблонів у відповідній папці і можна буде вибрати одну із сторінок, щоб формувалася тільки вона. Зручно, коли треба заново передрукувати якусь одну сторінку. І, щоб не формувати знову весь комплект, можна вибрати даний пункт. Також, якщо в налаштуваннях модуля (через кнопку налаштувань) виключені графічні чи текстові шаблони - то в  цьому списку їх уже не буде.

В поле Тип шаблонів можна, також, вводити цифри, що відповідатиме кількості сторінок з переліку, які потрібно роздрукувати.

Якщо вибрати Тільки в буфер обміну, то в Digitals не буде формуватися взагалі ніякий звіт, а вся зібрана інформація буде передана в буфер обміну для MS Word чи OO Writer. 

Загальний режим звіту - Одиночний або Груповий.
Одиночний - документація формується тільки по одній відкритій в Digitals ділянці.
Груповий - відразу по всіх з обробкою даних в одну документацію. 

Фактично, одиночний режимі звіту потрібно вибирати тільки тоді, коли в Digitals, крім ділянки XML після цього ще відкриті якісь карти. Тоді, щоб скрипт не збирав з них також інформацію, режим звіту треба поставити Одиничний.

Якщо в налаштуваннях скрипту включена опція - Питати додаткову інформацію, то додатково в даному вікні будуть ще доступні 4 рядки: Дата договору на виконання робіт, Номер договору, Додаткова інформація 1 та Додаткова інформація 2В поля Додаткова інформація можна ввести будь-яку інформацію (наприклад, вартість документації по договору, номер ділянки паю тощо), яка буде доступна в шаблонах як перемінні $Info1 та $Info2.

Якщо вид документації 004 чи 015 (зміна цільового призначення), то появиться ще одне діалогове вікно:

в яке потрібно ввести додаткову інформацію про проект, якої нема в обміннику. Це, зокрема, цільове призначення, форма власності, назва власника/користувача до відведення. Також, провінція та шифр агрогрупи ґрунтів та інший опис ділянки. При цьому майже по кожному пункті є випадаючі списки з можливістю вибрати потрібний пункт.

4. Результат:

  • Якщо включені Графічні чи Текстові шаблони, то через декілька секунд отримаємо готовий звіт. Кнопкою  друкуємо, закриваємо поточну та відкриваємо наступну сторінку звіту.
  • Якщо включений звіт в буфер обміну, то в кінці запуститься таблиця Змінні скрипту.xlsx, в якій треба вибрати першу клітинку під заголовком (вкладка Для злиття) та натиснути Ctrl+V. В результаті дані з буфера обміну будуть вставлені в цю таблицю і передані у відповідні шаблони MS Word чи OO Writer.

Кілька ділянок в одну документацію

Для того, щоб сформувати документацію відразу на декілька ділянок, потрібно відкрити в Digitals всі файли XML (кожен окремо; не на одній карті) і активувати першу вкладку зліва, з якої слід починати. Якщо ділянки з різним цільовим призначенням, то першою вкладкою має бути той XML, цільове призначення якого повинно стояти першим (наприклад, спочатку - ОЖБ, потім - ОСГ). При цьому, в налаштуваннях повинен бути включений Груповий режим. Після запуску формування, скрипт збере інформацію з кожного відкритого обмінника і сформує результат в одній документації.

Якщо потрібно, щоб той чи інший шаблон в Груповому режимі формувався окремо по кожній ділянці, то для цього треба просто додати в нього будь-який об'єкт в шарі XML Земельна ділянка і розмістити десь за межами видимості друку. Таким чином, даний шаблон буде одиничний і, якщо кількість ділянок в документації 5, то за даним шаблоном сформується 5 копій даної сторінки по кожній ділянці. Одиничними являються, також, всі графічні шаблони.

Налаштування модуля (відео)

Для налаштування натисніть кнопку 1. Появиться таке вікно:

Перші два пункти дозволяють включати чи виключати відповідний тип шаблонів.
Якщо включені і графічні і текстові шаблони, то формуватися будуть і ті і інші по відповідному виду документації.

Буфер обміну дозволяє формувати шаблони в MSWord чи OO Writer, чи інших сторонніх програмах за допомогою передачі даних в буфер та програмного "злиття" таблиці даних із текстовим редактором.

Груповий режим дозволяє обробляти відразу всі відкриті обмінні файли XML в одну документацію. Якщо ж потрібно, щоб в одній документації на декілька ділянок деякі шаблони формувалися окремо по кожній ділянці - то в ці шаблони треба просто додати на карту десь за межами друку шар XML Земельна ділянка. В такому випадку шаблон стає одиничний.

При автоматичному читанні суміжників з Кадастрової карти в експлікації суміжників в дужках буде написано: (кадастровий номер ххххх), якщо сусідня ділянка є вже в базі, або (кадастровий номер не визначено) - якщо нема.

При включене збереження, готовий звіт буде зберігатися у папці Документація, яка буде створена у тій же папці, де файл XML. Готовий звіт буде зберігатися у форматі dmf.

Коли відключена опція "Друкувати сторінки кнопкою №3", то кнопка 3 буде тільки пролистувати та закривати сформовані звіти, не виводячи їх на принтер.

"Запитувати додаткову інформацію" включає/виключає додаткові поля для заповнення договору та іншої додаткової інформації та додатковий діалог для проекту відведення.

Опція "Вікно перевірки відмінків" дає можливість відключити вікно, де можна коригувати відмінювання прізвищ. Відключається це вікно тільки для випадків, коли відбувається обробка ділянок, де більше 3-ох різних власників.

Якщо навпроти "Відкрити власні константи" стоїть "Ні", то на цьому налаштування модуля будуть завершені. Якщо "так" - відкриються наступні налаштування:

Тут можна присвоїти власним спеціальним константам  значення, якими потім будуть заповнюватися шаблони у місцях де стоять відповідні перемінні  $Kon1$Kon2 і т.д. Значення констант є постійним. Зберігається в програмі до наступного їх редагування чи видалення.

Дальше відкриється вікно для заповнення інформації про розробника документації:

І останнє вікно налаштувань:

Всі ці дані потім підтягуюся в готові звіти на місця відповідних перемінних.

 Структура папок з шаблонами

Всі основні файли модуля знаходяться в папці Digitals/TD. В даній папці знаходяться також і  шаблони. В комплекті є вже готові 4 папки з шаблонами:

1.TD/Doc - шаблони які запускаються завжди, не залежно від виду документації в XML
2.TD/Doc004 - шаблони які запускаються, коли вид документації 004 (проект)
3.TD/Doc006 - шаблони які запускаються, коли вид документації 006 (технічка)
4.TD/Doc015 - шаблони які запускаються, коли вид документації 015 (зміна цільового)

Також є папка-довідник TD/Doc Довідник, де за замовчуванням знаходяться такі файли:

  •     Всі змінні.dmf - це наглядний перелік майже усіх змінних (більше 200) та їх готових значень по конкретному файлі XML
  •     Таблички експлікацій.dmf - шаблон з готовими експлікаціями.
  •     Табличка параметрів.dmf - шаблон, де знаходиться зразок об'єкта, в якому автоматично заповнюються параметри.
  •     Пісочниця.dmf - просто карта, де можна поекспериментувати із змінними

Щоб запустити шаблони із папки Doc Довідник, потрібно поле вид документації залишити порожнім та потім в діалоговому вікні вибрати однойменний пункт.

В папках TD/Doc, TD/Doc004, TD/Doc006 та TD/Doc015 знаходяться окремо для кожного виду документації вже готові:

Як вони виглядають, можна переглянути ТУТ

До папок з шаблонами через пробіл можна додавати різні слова чи словосполучення. Наприклад, Doc004 ФОП, Doc004 ЦДЗК. Тоді, при формуванні, буде виводитися діалогове вікно такого вигляду:

  • ФОП
  • ЦДЗК

І, вибравши те чи інше, отримаємо відповідний звіт.

Аналогічно можна сортувати шаблони для різних потреб. Наприклад, в одну папку кинути частину шаблонів, які друкуються на початковому етапі і назвати її Doc Етап 1, іншу частину в папку Doc Етап 2 і тому подібне.

Створення шаблонів для Digitals (відео)

Для того, щоб додати свій шаблон, створіть чистий листок, вставте туди потрібний текст, і в текст вставте відповідні перемінні (див. файл Змінні скрипту.xls в папці TD чи тут на сайті). Збережіть файл у форматі dmf (текстовий шаблон) чи dmt (графічний шаблон) в одній із папок Doc, чи створіть додаткову папку DocХХХ, де ХХХ - тип документації і збережіть в ній. Також, до назви папки можна додати інші слова через пробіл. Тоді буде виводитися діалогове вікно із списком папок, з яких формувати звіт.

Для того, щоб вставити в документацію експлікації (угідь, суміжників, обмежень), відкрийте файл Digitals\TD\Doc\Таблички експлікацій.dmf і скопіюйте звідти одну із табличок у свій шаблон:

Також, доступні інші види експлікацій, які можна вставити просто в загальний текст як перемінні:

Аналогічні перемінні є і по обмеженнях.

Створення шаблонів для MS Word (відео)

Якщо ви вирішили створювати шаблони в зовнішньому редакторі, але не знаєте, що вибрати: Microsoft чи OpenOfice, то рекомендую другий варіант. Він простіший і не має обмежень в кількості перемінних.

Для того, щоб створити шаблон для MS Word потрібно відкрити вже наявну чи створити нову сторінку в MS Word та зробити "злиття" MS Word та Exel, а саме:

1) Вибрати вгорі пункт меню Розсилки - Розпочати злиття - Майстер злиття...

2) В меню, яке появиться справа - Листи і внизу - Далі. Відкриття документа

3) Знову в меню справа - Поточний документ і внизу - Далі. Вибір одержувачів

4) І ще раз в меню справа - Використання списку - Огляд... та в діалоговому вікні, яке появилося вказати шлях до файлу Digitals\TD\Змінні скрипту.xls

5) У вікні Виділити таблицю вибрати пункт "Для злиття"

6) У вікні Одержувачі злиття зняти галочку навпроти рядка "Змінні скрипту.xls - ОК.

7) Тепер ставимо курсор в тексті в тому місці, де мають появитися відповідні дані з XML (наприклад, ПІБ землевласника, адреса ділянки тощо) та вибираємо пункт меню, що вгорі посередині - Вставити поле злиття. Із списку вибираємо потрібну перемінну (значення перемінних див. в таблиці Digitals\TD\Змінні скрипту.xls на вкладці Список) і вставляємо її в текст. Повторюємо по усіх потрібних перемінних. Для відображення значень перемінних вибираємо пункт меню вгорі - Попередній перегляд результатів.

8) Все. Шаблон готовий. Зберігаємо.

Процедура формування звіту за даним шаблоном виглядає так:
1. Запускаємо формування звіту, вибираємо тип шаблонів Тільки буфер обміну (або інший тип з включеним буфером обміну в налаштуваннях).
2. Після інформації "Дані скопійовано в буфер обміну"  автоматично відкриється файл Змінні скрипту, в якому на аркуші Для злиття треба виділити першу клітинку під заголовком і натиснути Ctrl+V (Вставити), зберегти даний документ. та закрити(!).
3. Відкрити створений шаблон, вибрати пункт РозсилкиПопередній перегляд результатів, як описано вище.

Створення шаблонів для Open Office Writer (відео)

Спершу треба відкрити файл Digitals/TD/Змінні скрипту.xlsx та зберегти у форматі .ods

Щоб створити шаблон для OOWriter, потрібно:

1. Перейти в меню Вставити - Поля - Додатково

2. Закладка База даних - Додати файл бази даних: Огляд - вибрати файл Digitals/TD/Змінні скрипту.ods

3. Натиснути "+" на пункті Змінні скрипту, який появиться після попередньої дії та Для злиття
4. Вибирати потрібні перемінні, клацаючи два рази мишкою на них, перед тим поставивши в документі курсор в те місце, де треба перемінну.

Процедура формування звіту за даним шаблоном виглядає так:
1. Запускаємо формування звіту, вибираємо тип шаблонів Тільки буфер обміну (або інший тип з включеним буфером обміну в налаштуваннях).
2. Після інформації "Дані скопійовано в буфер обміну"  автоматично відкриється файл Змінні скрипту, в якому на аркуші Для злиття треба виділити першу клітинку під заголовком і натиснути Ctrl+V (Вставити), та зберегти даний документ.
3. На шаблоні перейти в меню Вигляд - Джерела даних або просто F4
4. Вибрати рядок з даними та натиснути кнопку Дані в поля:

Ще одне відео, як це все працювало в версії 1.0
Див. історію оновлень модуля.

Ціна скрипту разом із шаблонами, які йдуть в комплекті - 600 грн

Щоб придбати скрипт собі, пишіть на email: fendak@ukr.net або телефонуйте +38 097 547-48-55. Версія програми Digitals повинна бути від 29.08.2018 року і вище. Скрипт компілюється під номер ключа ліцензії Digitals.
Категорія: Шаблони | Переглядів: 16553 | Додав: Микола | Рейтинг: 4.3/6
Всього коментарів: 1711 2 3 4 »
avatar
0
167 Микола • 00:10, 10.06.2020 [Матеріал]
Скрипт оновлено (2.23).
У зв'язку із змінами, що вступили в силу 6 червня (див.Постанову, п.13), в скрипт додано нові обмеження у користуванні - від 10.8 до 10.25, а саме: додано нові змінні для цих обмежень та оновлено 2-гу сторінку шаблону Перелік обмежень.

У зв'язку із відміною форми 6-зем вилучено змінні:
$KZKoddo - містила інформацію про шифр рядка згідно форми 6-зем
$ExplNdo - містила номер рядка згідно форми 6-зем
$KZNazvado - містило назву категорії по формі 6-зем
Також вилучено відповідний пункт із додаткового діалогового вікна, яке з'являється для проектів відведення


Також оновлено шаблон пояснювальної записки: абзац, який містив шифр рядка по 6-зем


замінено на абзац, де вказана назва та шифр згідно КВЦПЗ:


В кадастровому плані для проекту відведення змінну $KZNazvado замінено на $KategoryNazvado

Додано нову змінну $DAct2 - опис акту у такій формі: "Державний акт на право власності на землю ЛВ 112233, зареєстрований від 10.10.2010 р. №12345678, ДА по наступній ділянці"

Також тепер якщо в усіх ділянках однаковий державний акт, то він у змінних акту пишеться тільки один раз, а не для кожної ділянки той самий, як раніше.
avatar
165 Дан • 11:50, 27.05.2020 [Матеріал]
Доброго дня, це питання вже підіймали, і всеж чи можливо відкриття сторінок з папки в бажаній послідовності, дякую
avatar
166 Анонімно • 15:44, 27.05.2020 [Матеріал]
В історії оновлень версія 2.09 пункт 3
avatar
163 vakamilachek • 16:38, 25.05.2020 [Матеріал]
Добрий день.
При формуванні документації чомусь не зчитає суміжні кадастрові номери.
avatar
0
164 Микола • 17:26, 25.05.2020 [Матеріал]
Добрий день!
Оскільки доступ до отримання атрибутів з кадастрової карти заблокований Держгеокадастром, то починаючи з 1 травня дана функція більше не працює. Кадастрові номери суміжників тепер потрібно заповнювати вручну по кожному суміжнику на закладці Інфо. Тоді ці номери будуть підтягуватися у експлікацію на планах.
avatar
Доброго дня. Хочу запичати чи можливо зробити, щоб при формуванні технічної документації, у одному із шаблонів можна було вибирати у якому масштабі сформувати.?? (для прикладу акт погодження чи план меж )
avatar
0
169 Микола • 16:52, 15.06.2020 [Матеріал]
Доброго дня! Зробити можливо, але я не розумію, в чому сенс такого?
Адже автомасштаб в скрипті є можливість регулювати так, як потрібно, а якщо треба - можна відключити взагалі.

Наведіть випадок, коли потрібно вручну вибирати масштаб і для чого?
Якщо треба, щоб ділянка на плані була меншою - зменшість просто в шаблоні контур ділянки, в який має вміщатися потім після формування ділянка. Якщо треба, що була більшою - збільшіть. Якщо треба, щоб якийсь шаблон (наприклад, викопіювання) був завжди в одному масштабі - то відключіть автомасштаб, видаливши з шаблону напис масштабу.

Опишіть причину. Може тоді додам ще якусь умову в розрахунок автомасштабу. 

Масштаб шаблону в ручному режимі змінюється досить просто. Для цього є код:

@FileOpen C:\Digitals\TD\Doc004\05 Кад план А4.dmt
$M=@Dialog.Select Виберіть масштаб|500|1000|2000|5000|10000|25000|...
@Map.Scale $M
@Map.SaveToFile
@FileClose

який відкриє шаблон, змінить його масштаб, збереже і закриє знову.

Можна навіть створити окрему кнопку і вставити туди цей код, щоб вручну змінювати масштаб потрібного шаблону.
А от в даний скрипт його вставити уже складніше. Бо тут треба придумати ще, як зробити, щоб він був прив'язаний тільки до одного шаблону.

Якщо це справді потрібно - то я додам. Тільки поясніть, для чого? Бо я не розумію.
avatar
Для прикладу формуємо "план меж земельної ділянки" для жб та осг одного землекористувача. Переважно, якщо ділянка має невелику площу і не довгі сторони- то масштаб у плані буде 500.  Нас заставляють, на плані меж вказувати і жб і осг, та ще й сусідні ділянки які є в ДЗК, тому мені важливо при формуванні плану меж та акту погодження відмасштабовувати у мені потрібному масштабі щоб все помістилося. Збільшувати чи зменшувати контур в шаблоні кожного разу не зручно.Якщо вже у сформованому шаблоні змінити масштаб - то підписи всі міняються.
avatar
0
171 Микола • 20:14, 17.06.2020 [Матеріал]
Коли я позначаю на збірному кадастровому плані декілька ділянок - то просто видаляю ту, яка є і вставляю усі потрібні мені ділянки через меню Правка - Спеціальна вставка - В іншому масштабі. Тоді підписи залишаються нормальними. А потім зразу - На задній план - щоб обрізало все зайве по рамці. Хоч можна і так, як ви кажете. Буду пробувати в наступному оновленні щось таке реалізувати.
avatar
161 mal_and • 12:36, 10.04.2020 [Матеріал]
Доброго дня. Чи можна якось прописати порядок формування сторінок. Тобто, скрипт формує сторінки документації (із папок Doc та Doc014) у своєму порядку, а я хочу щоб вони йшли в іншому порядку. Назву шаблонів я пронумерував так як мені потрібно, але порядок формування помінявся лише на декілька шаблонів.
avatar
0
162 Микола • 13:40, 10.04.2020 [Матеріал]
Добрий день!
графічні шаблони завжди будуть іти після текстових, не залежно від нумерації
Також враховуйте, що деякі шаблони ще є в папці Doc (загальні для усіх видів документації)
avatar
159 makarvol • 21:35, 03.04.2020 [Матеріал]
Доброго вечора! Де чи в якому скрипті можна добавити цільове призначення до відведення щоб можна було вибирати 16.00 Землі запасу а не по 6-зем - земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам. Дякую!
avatar
0
160 Микола • 17:05, 04.04.2020 [Матеріал]
Доброго дня!
В даному скрипті (модуль "Документація"), якщо вибраний вид документації 004 чи 015 - з'являється додаткове діалогове вікно такого вигляду

Тут можна ввести інформацію про ділянку до відведення. Є можливість ввести, як категорію, так і цільове за новою класифікацією. Окремим пунктом є категорія згідно 6-зем. На неї просто не зважайте. Видалю її звідси пізніше.

Щоб дана інформація відображалася потім у шаблоні кадастрового плану, там потрібно поставити змінні:$KategoryKoddo Код категорії
землекористування до відведення


$KategoryNazvado Назва
категорії землекористування до відведення


$CPKoddo Код
цільового призначення (використання) до відведення


$CPNazvado Назва
цільового призначення (використання) до відведення

Детальніше про змінні дивіться ТУТ. Розділ Перемінні діалогового вікна
avatar
157 shargorod • 19:39, 18.02.2020 [Матеріал]
з якої бібліотеки підтягує змінну величину - $KZNazvado , хочу змінити щоб при 16.00, вказувало категорію Землі запасу, а не по 6-зем
avatar
0
158 Микола • 21:28, 18.02.2020 [Матеріал]
файл scrDocKZ.txt у папці Lists
avatar
0
154 Микола • 20:46, 08.02.2020 [Матеріал]
Модуль оновлено. Версія 2.22:

1. В кадастровий план додано каталог координат, який має дві особливості:
1) В колонку Назва точки записується ім'я вузла полігона із об'єкта Закріплений межових знак, якщо такий наявний в даній точці;
2) Табличка координат тепер одночасно у двох системах координат:

Для цього в налаштування скрипту додана нова опція - Друга система координат:

Коли ця опція порожня (не заповнена) - то каталог формується в одній системі координат, в якій знаходиться обмінник. Якщо ж тут вказати додаткову систему координат, то тоді в каталог автоматично буде додано ще дві колонки - Х та У у вказаній другій системі координат.

Якщо Вам не потрібно в кадастровому плані дві системи координат, то тоді просто залиште старий кадастровий план. Або поставте новий, але в налаштуваннях скрипту не вказуйте другу систему координат.

Щоб поставити такий каталог в інший графічний шаблон, в шаблон потрібно вставити таблицю в шарі id12453 та налаштувати ширину її колонок. Окремо (в будь-якому шарі) до таблиці потрібно додавати шапку (заголовок). Також можна просто скопіювати табличку каталога з кадастрового плану в інший шаблон.

Щодо змін в колонці Назва точки - це призначено для того, щоб назви точок в кадастровому плані відповідали назвам точок в акті прийому-передачі межових знаків. В самому скрипті Акту (у версії 3.1) після формування акту номери закріплених межових знаків зберігаються у файлі XML. Тому, якщо наперед формувати акт, а потім шаблони модулем "Документація", то в XML уже будуть наявні точки, закріплені на місцевості і будуть мати назву, яка відповідає Акту.

2. Якщо кадастровий номер суміжника відсутній - то тепер в однойменний параметр суміжника записується значення "не визначено". Завдяки цьому, при формуванні одночасно текстових та графічних шаблонів, чи графічних в груповому режимі, кадастрові номери з ПКК читаються тільки один раз, що значно пришвидшує роботу скрипту. При повторному запуску скрипту на ту ж саму ділянку - кадастрові номери суміжників уже не читаються також.

3. Для зміни масштабу шаблонів використано нову функцію, яка виключає небажану зміну розміру умовних знаків в шаблонах, коли у властивостях карти включена галочка "Зберігати розміри умовних знаків". Функція працюватиме тільки на новій версії програми Digitals (від 2020 року).

Додано нові змінні:
$SK - система координат, яка вказана в XML
$SK2 - друга система координат, яка вказана в налаштуваннях модуля
$OpysSum6 - експлікація суміжників з повними прізвищем ім'ям, по-батькові
$PosadaZemlevp - повертає посаду землевпорядника по текстовому списку SpPosadZemlevp.txt у папці Lists (потрібно створити за аналогом списку голів). Необхідність такої змінної зумовлена тим, що після створення ОТГ посада землевпорядника часто називається по-різному (головний спеціаліст, інспектор, провідний спеціаліст і т.д.).

Оновлено шаблони:
Кадастровий план (додано новий каталог координат);
Каталог координат (додано, щоб в колонці "назва точки" була назва, ідентична, як в кадастровому плані);
Зміст (з переліку вилучено довідку 6-зем та відомість перетворення координат);
План обмежень (додано каталог координат поворотних точок контурів обмежень).

Додано нові шаблони:
Схема розподілу у форматі А3

Серед іншого:
- виплавлено помилку, коли при формуванні документації більше як на одну ділянку, одна з яких має обмеження, інші - ні, у перемінній $Restr обмеження приписувало до кожної ділянки (помилка була тільки в тих, хто оновив модуль до версії 2.21 влітку 2019 року);
- вдосконалена перевірка ідентичності ПІБ в ділянкак, якщо кожна з ділянок має співвласників.
avatar
155 achekapuk • 23:04, 08.02.2020 [Матеріал]
Підкажіть будь ласка, як оновити модуль до 2.22?
avatar
0
156 Микола • 12:14, 09.02.2020 [Матеріал]
Щоб оновити модуль, напишіть, будь ласка, на email лист з темою
"Оновлення модуля "Документація" (2.22, ключ [номер ключа вашої програми під яку я раніше висилав даний скрипт])".

Оновлення модуля є безкоштовним.
avatar
Доброго дня,скажіть будь ласка підтягує областї,як виправити?
avatar
0
150 Микола • 17:41, 29.01.2020 [Матеріал]
Доброго дня
уточніть, що ви маєте на увазі, бо не розумію питання
avatar
скрипт пише наприклад Вінницької областї а не області (ї а не і)
avatar
Це не проблема скрипту. У папці за шляхом С:\Digitals\Lists знайдіть файл Oblrod.txt. Відкрийте його у блокноті та відредагуйте значення "05 Вінницької областї" на "05 Вінницької області". Додам із власного досвіду, що варто зайти у всі переліки у Lists (типу Oblrod.txt, RadaRod.txt чи RayRod.txt) і повиправляти помилки у написанні назв по вашому регіону роботи.
avatar
дякую!
avatar
147 shargorod • 19:02, 28.01.2020 [Матеріал]
Доброго дня, зіткнувся з такою проблемою: земельна ділянка відводиться для 01.13 з угіддями 013.00, після запуску модуля Документація 2.21, змінюються угіддя на 007.01, і відповідно звіт формує з угіддям 007.01. Я спочатку думав це я невірно вказував угіддя, змінивши їх на 013.00, запустив модуль і знову поміняло на 007.01! В чім може бути проблема?
avatar
0
148 Микола • 21:49, 28.01.2020 [Матеріал]
Доброго вечора!
Під час оновлення 2.20 в модуль було додано можливість підключати власні скрипти. Власний скрипт можна прописати в файлі Digitals\TD\Scripts\MyScript.txt. Наприклад, туди можна помістити скрипт, який перевіряє, чи сходяться площа ділянки із загальною площею всіх угідь. І якщо не сходяться - то буде появлятися відповідне попередження, щоб спершу підкорегувати угіддя.

Ще один приклад - перед формуванням документації потрібно перевіряти, чи нема на ділянці для ОЖБ угіддя 013.00 і якщо є - виправляти на 007.01, бо, як виявилося, 013.00 призначене тільки для господарських дворів.

Власне, такі два скрипти я при оновленні зразу додавав за замовчуванням до модуля у файл MyScript.txt. Але в другий скрипт була закралася помлика, яка міняла угіддя на 013.00 не залежно від того, яке цільове призначення у файлі.

Відкрийте файл Digitals\TD\Scripts\MyScript.txt та або видаліть з нього даний скрипт або ж виправте, замінивши на цей:
Код
;ЯКЩО ДІЛЯНКА ДЛЯ ОЖБ І МАЄ УГІДДЯ 013.00, ТО ПЕРЕВОДИМО ЇХ У 007.01
@Map.DeselectAll
@Map.SelectLayer id70005
$N=@Map.SelCount
@if $N<>1 then @Break На карті не знайдено ділянку XML або ділянок більше як одна
$N=@Map.SelectedObject
$CV=@Map.Object[$N].Parameter[id7000510]
$CV=@StringPart 1 $CV
@if "$CV"<>"02.01" then @Goto %Finish
@Map.DeselectAll
@Map.SelectLayer id70009
$SumArea=0
$N=0
%Start1
$N=@Map.NextSelected $N
@if $N=0 then @Goto %Next1
$CN=@Map.Object[$N].Parameter[id7000901]
$CN=@StringPart 1 $CN
@if $CN=013.00 then @Map.Object[$N].Parameter[id7000901] 007.01
@Goto %Start1
%Next1
@Map.SaveToFile
%Finish
avatar
143 aontab01 • 14:41, 30.12.2019 [Матеріал]
я перепрошую... а як надрукувати каталоги координат угідь з XML
avatar
0
144 Микола • 18:36, 30.12.2019 [Матеріал]
В шаблонах (щоб формувало автоматично) така можливість відсутня.
Можете у готовому сформованому плані виділити потрібне угіддя і вибрати пункт меню програми Вставка - Таблиця - Координати X Y
avatar
145 aontab01 • 13:13, 31.12.2019 [Матеріал]
добрий демь Микола!!!! з наступаючи Новим Роком..
хочу запитати чи можети Ви написати скрипт щоб автоматично формувало з XML або in4 (відомість вирахування площі на загальну зем.діл.; каталог координат на загальну зем.діл.; каталоги координат по всім угіддям та обмеженням)...або обновити цими налаштунками якийсь інший скрипт..наприклад (RTK) де відомість вирахув. площі вже є...Дякуюююю
avatar
0
146 Микола • 16:42, 31.12.2019 [Матеріал]
Добрий день! З Наступаючим!
А згідно чого таке вимагається?

І трохи не уявляю, як це має виглядати? Каталоги координат угідь та обмежень повинні бути не окремо, а на відповідних планах. Інакше, як в каталозі розписати які координати відповідають якому угіддю чи обмеженню? В той же час на плані воно все не влізе просто. Це щось таке дивне.

Ще на рахунок обмежень згідний, що на плані обмежень можна додати каталог координат обмежень. Адже справді, координати точок обмеження мають бути. Хоч вони є і так в XML. І на скільки знаю, в 2020 році, Держгеокадастр хоче взагалі відмовитися від паперових документацій. Все буде тільки в електронному варіанті.

Може ті, хто у вас таке вимагає, має на увазі, що у вас відсутні точки зйомки на угіддях? Але ці точки можна створювати в скрипті РТК. Вам треба просто наперед додати по кутах будівель точки зйомки. І тоді у відомості обчислення координат та відомості обчислення векторів у вас будуть координати будівель. Щодо цього згідний. Бо інакше не відомо, як ви отримали координати будівель. Але окремі каталоги для угідь - це щось не звичайне і я про таке вперше чую. До речі, і щодо обмежень - те ж саме. Дана відомість також може показувати і координати обмежень, і ЛЕП чи інших об'єктів, і чого завгодно, що було при зйомці.
avatar
141 lesivzemres • 16:58, 07.12.2019 [Матеріал]
Доброго дня, чи є можливість вписати відразу два типа грунтів, щоб скрипт відразу підтягував с описом в проект?
avatar
0
142 Микола • 21:17, 07.12.2019 [Матеріал]
доброго вечора!
так, є - через скісну риску (/)
avatar
137 vladmm1998 • 12:07, 19.11.2019 [Матеріал]
Здравствуйте, возможно кто-то подобное выполнял.
Нужно с (кад.номер 1234567891001112222) который находится в текстовом файле, вывести КАД.№ с 1234567891:00:111:2222 это возможно?
avatar
0
138 Микола • 20:58, 19.11.2019 [Матеріал]
Скопіюйте вміст текстового файлу (в якому у вас список кадастрових номерів без поділу двокрапками) в буфер обміну.
Запустіть скрипт:
Код
@Text[1].Paste
%TC=@Text[1].Count
$N=0
%Start
$N=$N+1
$KN=@Text[1].Line[$N]
$L1=@Calc Copy("$KN","1","10")
$L2=@Calc Copy("$KN","11","2")
$L3=@Calc Copy("$KN","13","3")
$L4=@Calc Copy("$KN","16","4")
$L1=@DequoteText $L1
$L2=@DequoteText $L2
$L3=@DequoteText $L3
$L4=@DequoteText $L4
$KN=@Concat $L1,:,$L2,:,$L3,:,$L4
@Text[2].Add $KN
@if $N<%TC then @Goto %Start
@Text[2].Copy
@Dialog.Message $N кадастрових номерів скопійовано в буфер обміну.


Вставте готовий результат з буфера обміну назад в блокнот.
avatar
Микола, добрий день, як з вами звязатися?
avatar
0
140 Микола • 17:52, 27.11.2019 [Матеріал]
мої контакти в кінці опису скрипту (див. трохи вище по тексту).
Також написав вам на email
avatar
134 lesivzemres • 15:30, 18.11.2019 [Матеріал]
Доброго Дня. Чи є можливість до скрипту підвязати провірку довжин земельної ділянки, і коли довжина більша за 200м, то давало б попередження...
avatar
0
135 Микола • 19:37, 18.11.2019 [Матеріал]
До модуля можна підключати власні скрипти.
Створіть в папці Digitals\TD\Scripts файл MyScript.txt
і вставте в цей файл даний код:

Код
@Map.SelectLayer ID70005
$SO=@Map.SelectedObject
$PC=@Map.Object[$SO].Count
$CurrentLine=$PC-1
%Loop
$L=@Map.Object[$SO].LineLength[$CurrentLine]
@if $L>200 then @Goto %MarkLineAndStop
@Goto %Exit
%NextLine
$CurrentLine=$CurrentLine-1
@if $CurrentLine>0 then @Goto %Loop
%MarkLineAndStop
$CL2=$CurrentLine+1
@Map.Selected.MarkPoints $CurrentLine
@Map.Selected.MarkPoints $CL2
@Dialog.Message Довжина відрізку №$CurrentLine - $L > 200м
avatar
136 lesivzemres • 09:15, 19.11.2019 [Матеріал]
Дякую. Все запрацювало...
avatar
131 mrskorobagatyj • 16:52, 18.09.2019 [Матеріал]
Хочу зробити Схему розподілу на 13 ділянок ошибка "is not a valid floating point value.
І на одну теж. Версія 26.07.2019. Хоча недавно працювала
avatar
0
132 Микола • 16:44, 19.09.2019 [Матеріал]
може в шаблоні жовта рамка пропала? Відкрийте той шаблон, на якому виникає дана помилка при формуванні, перейдіть в меню Карта - Властивості і задайте там розміри рамки 210х297
avatar
133 mrskorobagatyj • 09:43, 20.09.2019 [Матеріал]
Так, саме жовта рамка. Дякую
avatar
Доброго дня!в мене вибиває помилку,не знайдено відповідних шаблонів,що це може бути?
avatar
0
128 Микола • 19:42, 11.09.2019 [Матеріал]
Доброго дня!
Проблема виникла у оновленій (починаючи від 10.09.2019 року) програмі Digitals. Поверніться поки-що до старішої версії програми. Я написав розробникам Digitals про це (див. тут). Чекаємо відповіді та виправлення.
avatar
Доброго вечора п. Миколо. Чи можливо зробити так, щоб при формуванні технічної документації , можна було обирати не кількість сторінок графічні чи текстові, а ті- які потрібно формувати. Наприклад після того як обрав вид документації, вибиває список із dmf шаблонів, виділив потрібні мені та натиснув формувати. Просто інколи тобі потрібно сформувати декілька сторінок, вроді порахував які потрібно, а коли приходиться вибираті які - то щось забув.
avatar
0
130 Микола • 11:25, 17.09.2019 [Матеріал]
На жаль, ні. У скриптах Digitals відсутнє таке діалогове вікно, яке б давало можливість обирати зразу декілька варіантів. Тому реалізовано саме так, як реалізовано, хоч це і не дуже зручно.
avatar
125 lesivzemres • 14:13, 09.07.2019 [Матеріал]
Чи можливо до Шаблону Грунти створити якийсь детальний опис агрогрупи. І взагалі де ці описи можна взяти?
avatar
0
126 Микола • 14:06, 10.07.2019 [Матеріал]
детальний опис агрогрупи для звичайного проекту якби і не потрібний. Для чого? Тут достатньо вказати, чи відносяться землі до особливо цінних, чи ні. Якщо ви робите, якусь спеціальну документацію по грунтах - то я вам не підкажу, бо таку не робив. Шукайте опис в законодавчих актах та інструкціях. Я якось з цим не стикався і не знаю.
avatar
(1) Перемінні закінчень однини/множини по кількості ділянок в документації
Поставив на графіці назву документації із перемінними закінчень - "ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельн$Z2 ділян$Z5 в натурі (на місцевості)". Запустив скрипт для технічки з двома ділянками - результат "ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)". Підскажіть, будь ласка, як правильно налаштувати ці змінні. Режим "Груповий" увімкнутий.
(2) Якщо складається ТД на ділянку з наявними кадастровим номером, то треба ставити "$KN", а якщо його нема, то "$KNSkor". Питання: а можна, щоб скрипт сам визначав, писати повністю кадастровий чи скорочено. Бо так незручно постійно додавати числа до "$KNSkor".
avatar
0
121 Микола • 20:22, 05.06.2019 [Матеріал]
1) Справа в тому, що графічні і одиничні шаблони не можуть бути груповими (крім схеми розподілу). Там всі перемінні суто по тій ділянці, з якої формуються. Інакше там би була і площа загальна для усіх ділянок і адреса ділянки зразу для усіх і т.д. І, до речі, назва документації має писатися так, як вона написана в законодавчих актах, її не потрібно відмінювати залежно від кількості ділянок у документації.
2) Тут найпростіше вирішення - не заповнювати в обміннику кадастровий номер ділянки взагалі. Але дехто там ставить нулі, хтось з одиничкою, хтось знаки підкреслення, хтось ще щось. І, оскільки нема одного чіткого правила заповнення відповідного тегу, коли кадастровий номер ще не присвоєний, то не можливо створити чітку умову, щоб скрипт точно знав, що там кадастровий номер не присвоєно ще. Створіть окрему папку з шаблонами на випадок, якщо кадастровий номер ділянці уже присвоєно. Ну або поставте всюди перемінну $KN, але стирайте перед формуванням документації в обміннику значення тегу "Унікальний номер ділянки". А ще краще - ставте туди "____". Тоді так само буде на титулці і в інших місцях, де є кадастровий номер.
avatar
123 mrskorobagatyj • 15:24, 06.06.2019 [Матеріал]
Доброго дня, хочу спитати про константи Дигиталс а саме про місцеві ради, в модулі документація підтягує два рази рада. Слово рада треба с констант прибрати? 

avatar
0
124 Микола • 11:46, 07.06.2019 [Матеріал]
Добрий день! Можливо, ви маєте на увазі перемінні типу $Rada, $RadaRod? Вони визначають за КОАТУУ по списках Digitals\Lists\Rada.txt, ...\RadaRod.txt тощо. Ці списки за замовчуванням без слова "рада". Слово "рада" додається скриптом. У Вас, можливо ці списки уже із словом "рада"? Тому й дублюється.
avatar
119 lesivzemres • 09:11, 30.05.2019 [Матеріал]
з появою нововведеного правила щодо виготовлення сертифікованими землевпорядниками "довідки з державної статистичної звітності" є необхідність перегляду введення даних про угіддя і шифр рядка з форми 6-зем. І взагалі мені не зрозуміло звідки ми ці дані будемо брати? Є якісь ідеї, пропозиції???
avatar
0
122 Микола • 20:24, 05.06.2019 [Матеріал]
що за таке правило?
avatar
113 mrskorobagatyj • 12:03, 22.05.2019 [Матеріал]
Доброго дня і зі святом св. Миколая! У мене питання до кадастрового плану у розподілі щодо імен точок, хіба не повинні вони бути однаковими (на межі розподілу)?
avatar
0
114 Микола • 22:29, 22.05.2019 [Матеріал]
Доброго вечора!
Про таку вимогу не знаю. Та й фізично це не можливо. Уявіть, що ділянка ділиться на 20 ділянок. Як усі точки по межі розподілу тоді можуть мати спільні номери, якщо кожен полігон має починатися з точки 1 і в порядку зростання? Тут тільки номерувати вручну так, що деякі полігони взагалі не матимуть початкових точок.

Реалізувати таке в автоматичному режимі згідно принципів роботи програми Digitals не реально.
avatar
115 mrskorobagatyj • 23:17, 22.05.2019 [Матеріал]
Ні я мав на увазі імена точок а не нумерація. Вимоги такої може і немає. Я роблю так, ділянку розбиваю наприклад на дві частини, додаю вузли (XML: Межові знаки, закріплені точки)  і на межі поділу один і теж межовий знак на приклад 1002 та 1003 (Ім’я вузла полігона кадастрової одиниці) і в каталозі на кад планах імена співпадають з координатою. Доді навіщо в каталозі імена точок? Також і межові знаки по нумерації повинні бути однакові по межі поділу. Я хочу приобрести у Вас цей модуль і мені це принцепово важно. Ви можете це зробити?
avatar
0
116 Микола • 11:40, 23.05.2019 [Матеріал]
Але на Схемі розподілу в каталогах координат нема імен точок. Там є тільки номери точок. Імена точок є тільки в окремих каталогах та кадастрових планах для кожної ділянки, отриманої після розподілу.

На Схемі розподілу є каталоги координат не межі поділу, а контурів ділянок, отриманих після поділу.

Можна було на цій схемі замість даних каталогів поставити каталог просто точок по межі поділу. Я про це думав, але якщо межа поділу не є лінійною, а має безліч "відгалужень", то як це реалізувати? Адже там не буде ніякого порядку номерів точок. Тому вибрав варіант давати каталоги кожного з контурів.
avatar
117 mrskorobagatyj • 14:22, 23.05.2019 [Матеріал]
По схемі розподілу питань немає, тільки в каталозі та в каталозі на кадастровому плані
avatar
0
118 Микола • 16:34, 23.05.2019 [Матеріал]
однаковими ці точки є у схемі перенесення в натуру межових знаків, де фізично межовий знак не може мати два різних номера. А назва точки в кадастровому плані - це не назва межового знаку
avatar
0
112 Микола • 17:55, 21.05.2019 [Матеріал]
На версії Digitals від 21.05.2019 уже все гаразд  smile
1-20 21-40 41-60 61-76
avatar