Оновлення модуля "Документація". Що нового?


Версія 4.13 (28 березня 2024)

  1. Додано шаблони Word.

  Відтепер скрипт може формувати документацію за шаблонами *.doc, *docx. Їх можна розміщувати у відповідних до виду документації папках Doc у папці /TD і вони заповнюватимуться аналогічно, як і інші шаблони. Як зразок готовими є шаблони для технічки (006) у папці Doc006.

  Щоб запустити звіт за даними шаблонами, у випадаючому вікні потрібно вибрати опцію Шаблони Word:

Щоб дані шаблони стали доступними серед інших шаблонів у вікні, яке появляється з опцією На вибір, треба їх включити в меню налаштувань скрипту:

Водночас, якщо тут відключити Текстові шаблони у Digitals, то для вибору будуть доступні тільки графічні та word-шаблони:

Шаблони Word рекомендовано зберігати в одному документі, не розкладаючи окремо на титулки, зміст, пояснювальну тощо, оскільки формування одного документу займає приблизно 5 секунд і практично не залижить від кількості сторінок в документі. А якщо буде декілька окремих шаблонів Word - то їх формування займатиме в рази більше часу.

В документах Word доступні всі змінні, які є в інших шаблонах, в тому числі і змінні, які складаються з декількох рядків (список суміжників, співвласників, кадастрових номерів тощо). Список усіх доступних змінних можна переглянути тут. Змінні для Word мають ось такий вигляд: <NM>.

Перевагою шаблонів Word над такими ж текстовими шаблонами у Digitals є те, що тут більш гнучке редагування, форматування, стилізація тексту, а також в тому, що текст (наприклад, пояснювальної записки) автоматично переміщується на інші сторінки. Хоч в цьому ж і їхні мінуси, бо редагувати стилізацію тексту у шаблонах Word є складніше (особливо налаштовувати міжрядковий інервал), а перенесення на інші сторінки не завжди потрібне. Мінус також в тому, що одна документація буде у двох різних форматах (dmf та docx). З особистого досвіду, під час тестування даних шаблонів при формуванні документації, дійшов до висновку, що текстові шаблони у Digitals, не зважаючи на недоліки у можливості форматування тексту, використовувати все ж зручніше, особливо, коли робимо звичайні стандартні технічки без потреби щось додатково розписувати в пояснювальній записці. Але коли пояснювальна записка потребує якогось великого додаткового опису - то простіше це робити у Word. Ну і тут, звичайно, питання звички. Хто звик працювати з Word, той буде двома руками за Word.

2. Додано змінну $ADSkor7, яка тепер за замовчуванням в усіх шаблонах.

Особливістю даної змінної є те, що у випадках, коли ділянка за межами населених пунктів, але вказано не назву територіальної громади чи ради, а найближчий населений пункт (так багато ОМС вказують в рішеннях):

то в опис місцезнаходження підтягується цей населений пункт: за межами села Уличне.
Якщо ж тут назва ТГ чи ради, то тоді буде просто: за межами населених пунктів (далі за змінною слід поставити змінну $OTHRod чи $RadaRod або $RayRod). За замовчуванням в усіх шаблонах в описі місцерозташування тепер назва ТГ, але якщо вам більше пасує вказувати назву ради, то вам достатньо просто скопіювати вміст файлу RadaRod.txt у файл OTHRod.txt (останній файл треба створити).
 

Окрім цього, назву населеного пункту в описі місця розташування ділянки (як в межах, так і за межами) в обміннику тепер можна вказувати і нескорочено, наприклад, місто Борислав, село Дережичі. Скрипт уже вміє їх відмінювати (у місті/селі/седищі, за межами міста/села/селища).

Особливістю даної змінної є також те, що згідно нових вимог в опису місцезнаходження тут спершу йде назва проїзду, потім населеного пункту: по вулиці Наливайка, 10 в селі Уличне.

3. Додано змінні $DodatRod та $PidstavaRod, в які підтягується додаткова інформація підстави набуття права і де, зазвичай, вписують документи, що підтверджують право власності на будинок або на пай. В даній змінній слова "Свідоцтво", "Договір" та "Сертифікат" автоматично замінюються на "Свідоцтва", "Договору" та "Сертифікату", щоб відповідати формі написання "На підставі: ..." у пояснювальній записці та заяві.

Серед іншого:
- виправлено змінну $Pidstava, щоб не було пустих рядків, коли відсутній один з пунктів (державний акт, додаткова підстава)
- додано повідомлення про зупинку роботи скрипту, коли не заповнена інформація про власника (щоб було зрозуміло, в чому справа);
- внесено зміни в такі dmf/dmt шаблони:

  • Титулка - додано опис цільового призначення (раніше випадково було упущено), змінено опис землевласника/землекористувача (тепер в родовому відмінку), змінено опис місцезнаходження ділянки.
  • Контртитулка - те саме, також зміщено колонки підписантів, щоб влізалися прізвища
  • Завдання - змінено перший абзац через зміни у законодавстві (кадастровий номер уже не присвоює місцеве управління ДЗК), змінено ширину і висоту блоків в завданні для кращого відображення
  • Заява - змінено опис місцерозташування ділянки
  • Пояснювальна записка (5 сторінок) - змінено опис місцерозташування ділянки
  • Викопіювання з кадастрової карти - змінено опис місцерозташування ділянки
  • План відведення - змінено опис місцерозташування ділянки
  • План зон обмежень - змінено опис місцерозташування ділянки
  • Кадастровий план - змінено опис місцерозташування ділянки
  • Відомість про встановлені межові знаки - змінено опис місцерозташування ділянки, вдосконалено станадртний опис встановлених межових знаків.
  • Схема розподілу/об'єдання - змінено опис місцерозташування ділянки
  • Договір на виконання робіт (2 сторінки) - змінено опис місцерозташування ділянки, покращено розташування інших написів, щоб не було накладок.
  • Акт здачі-прийняття виконаних робіт - додано назву документації включно з описом місцерозташування ділянки.

Оновлення скрипту відбудеться автоматично. Також його можна оновити через меню налаштувань скрипту, вибравши відповідну опцію.

Тут же можна побачити поточну версію скрипту у Вас.
Оновлені шаблони можна скачати тут.

Версія 4.12 (11 листопада 2023)

1.Виправлено помилку дублювання ділянок на плані, яка почала виникати після відключення доступу до kadastr.live (якщо опція читання з kadastr.live була включена)
 2.Додано можливість завантажувати офлайн карту kadastr.live, якщо Ви таку встигли були створити раніше за допомогою Панелі інструментів для kadastr.live, як показано в даному відео (актуально тільки для тих, в кого був цей скрипт).
Дана функція підключиться автоматично до модуля "Документація", якщо вона у вас включена в налаштуваннях Панелі інструментів для kadastr.live, а саме, якщо у відповідному параметрі вказана папка, в якій знаходиться ваша карта:

Тут хочу звернути увагу, що читання інформації з даної карти скриптом "Документація" займає довший час (до кількох секунд по кожній ділянці), ніж скриптом kadastr.live, оскільки там один великий код додається до іншого і це значно довше. Але зате дана функція дає можливість автоматично читати кадастрові номери суміжників. Відключити її в скрипті "Документація" можна в головному вікні:
.
  3.Оновлено шаблони переліків обмежень - замість нулів тепер прочерхи.
  4.Додано спеціальну табличку експлікацій земельних ділянок за формою власності із зазначенням категорій та виду цільового призначення, яка призначена для планів землевпорядної частини документації для архітектури:


Щоб додати дану табличку у свій шаблон, просто скопіюйте її з карти \TD\Doc Довідник\Таблички експлікацій.dmf

Версія 4.11 (23 березня 2023)

Виправлено помилки:
- додано упущене раніше угіддя 003.06 Степи;
- виправлено, щоб не з'їдало коми в назвах угідь у експлікації угідь, яка на кадастровому плані;
- виправлено, коли в декого не очищувало папку TD/Temp, через що з часом почали проявлятися різні помилки при роботі скрипту;
- оновлення скрипту повернено на протокол http, оскільки з https вискакувала помилка у випадку, коли сервер не доступний (сайт інколи не доступний, якщо у вас провайдер Київстар);
- якщо у папці Digitals був наявний файл JSON.dmf (наявний, якщо поставили програму Digitals заново з файлу Setup) - скрипт давав помилку;
- коли на ділянці декілька обмежень, одне з яких на цілу площу ділянки, і при цьому більше одного угіддя, то в таблиці експлікацій, в якій розписані площі обмежень по угіддях упускало площу того обмеження, яке на цілу ділянку;
- коли на ділянці одне з обмежень проходило по межі одного з сусідніх угідь, але зовсім не покривало його - виникала помилка, яка призводила до зупинки роботи скрипту;
- некоректно у деяких випадках витягувало значення змінної $Zamovnyk для юридичних осіб;
- для тих, хто з якихось причин заповнює всіх суміжників як юр.осіб і відповідно замість фіз.особи Іваненко Петро Степанович пише "землі приватної власності гр. Іваненко П.С." додано, щоб у списку для погодження суміжників слова "землі приватної власності гр. " вирізалися. В результаті виводиться не "________ землі приватної власності гр. Іваненко П.С." а, як звичайно: "________ Іваненко П.С".
Також скрипт оптимізовано для уникнення помилок, які виникали, коли в процесі роботи скрипту вимикали світло

Версія 4.10 (21 лютого 2023)

1. Відповідно до пост. КМУ №106 від 04.02.2023 р. внесено зміни в постанову 1051, а саме:

1) Змінено назву категорії землекористування:
Землі промисловості, транспорту, [звʼязку]електронних комунікацій, енергетики, оборони та іншого призначенняˮ
(оновлено довідник Lists/scrDocCategory.txt)

2) Додано нове угіддя
005.05 Самозалісені землі
(додано нову змінну $C00505, оновлено довідник Lists/scrDocLandCode.txt та 4 скрипти у папці TD/Scripts: Expl1, ExplNext, ExplRAll, ExplRList)

3) Додано нове обмеження
07.16 Право на будівництво та проходження інженерних, кабельних, трубопровідних мереж, необхідних для повноцінного функціонування індустріальних парків
а також змінено назву іншого обмеження
07.03 Право прокладення та експлуатації ліній електропередачі, [звʼязку]електронних комунікаційних мереж, трубопроводів, інших лінійних комунікацій

(додано нову змінну $Restr0716, оновлено довідник \Lists\RestrCodes.txt та 5 скриптів у папці TD/Scripts: Restr1, Restr2, RestrNext, RestrR1List, RestrRList)
І, відповідно, оновлено 2 шаблони:
Перелік обмежень (стор.2)
Перелік обмежень (стор.3)

4) Змінено назви окремих пунктів цільового призначення:
13 Земельні ділянки [звʼязку]електронних комунікацій (земельні ділянки, надані під повітряні і кабельні телефонно-телеграфні лінії та супутникові засоби зв’язку, а також підприємствам, установам та організаціям для здійснення відповідної діяльності)

13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд [телекомунікацій]електронних комунікацій
13.03 Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів [звʼязку]
(оновлено довідник Lists/scrDocPurpose)

2. Оновлено кадастровий план, план обмежень та план відведення.
Згідно тої ж самої Постанови виключено елемент “вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель”, змінено елемент
“код виду цільового призначення”. Завдяки цьому вдалося зробити один універсальний кадастровий план для усіх видів документації. Також на планах тепер різні обмеження позначаються різними кольорами та різною штриховкою з автоматичним винесенням їх в умовні позначення у таблиці обмежень:


Додана нова змінна $CPKodKadPlan із таким значенням: існуючий стан – 01.17, згідно проєкту – 02.01

Серед іншого: пришвидшено роботу скрипту з великими і складними ділянками (мінімізовано оновлення сторінок, відключено подвійне читання площі обмежень в одиничному режимі формування), вилучено опцію читання кадастрових номерів суміжників з НКС, яка зараз не працює і так, в кадастрвоому плані оптимізовано умовні позначення, табличку в штампі та ін.

Зверніть увагу, що якщо ви додатково використовуєте скрипт Допоміжна панель інструментів для формування документації, то оновіть його (Викачати з сервера), бо інакше некоретно буде відбуватися масштабування ділянки відповідною його кнопкою.

Оновлення модуля відбувається автоматично. При першому наступному запуску скрипту у вас має появитися таке повідомлення

Далі для того, щоб оновлення встановилося, треба перезапустити програму Digitals (Це не обов'язково робити відразу. Можете спершу доробити те, що робили в програмі і перезапустити пізніше).
І уже аж після перезапуску програми скрипт оновиться, і також автоматично завантажить додаткові файли, шаблони, які оновилися.
В результаті, для контролю успішного завершення оновлення, має появитися ще таке повідомлення:

При цьому, старі шаблони (на випадок, якщо ви їх якось редагували в себе) зберігаються у тій же папці з розширенням .bak. Також зверніть увагу, що кадастровий план тепер один універсальний на всі види документації. .Він тепер в папці TD/Doc. А кадастрові плани з інших папок були видалені (перейменовані на Кадастровий план той що був.dmt.bak)
Якщо тут замість "успішно" пише щось інше - то зробіть скриншот даного вікна і зверніться на імейл - вишлю оновлені файли туди.
Якщо ж у вас взагалі не появляється вікно про те, що доступне оновлення то завантажити оновлення можна через кнопку налаштувань скрипту, вибравши там опцію "Перевірити наявність нової версії"

або (якщо такий пункт у вас ще відсутній) скористайтеся скриптом, який внизу сторінки, щоб завантажити оновлення.

Поточну версію скрипту (починаючи з 4.09) можна побачити у заголовку вікна налаштувань.

Версія 4.09 (17 січня 2023)

Для обмеження 01.05 додано нову підставу встановлення - Постанова КМУ від 27.12.2022 N 1455 "Про затвердження Правил охорони електричних мереж"

Версія 4.08 (17 листопада 2022)

Оновлено перелік обмежень (згідно Постанови КМУ від 27.09.2022 р. №1077)

Оновлено шаблони:
Перелік обмежень (стор 4).
Акт перересення в натуру меж охоронних зон

Версія 4.07 (17 жовтня 2022)

Від 13.10.2022 до 17.10.2022 року сайт kadastr.live перестав був давати можливість завантажувати файли *.geojson. У зв'язку з цим скрипт модуля "Документація", який скачував ці файли, почав давати різні помилки. Виправлено. Тепер даний скрипт в такому випадку відключатиметься. На даний час можливість завантажувати геометрію суміжних ділянок для викопіювання відновлено.

Версія 4.06 (15 липня 2022)

Виправлено помилки:
- не коректно формувало змінні $Z20 та $Z21 у графічних шаблонах (схема розподілу, схема об'єднання);
- при формуванні викопіювання з kadastr.live з ділянки зникав суміжник;
- виправлено, щоб файл *.geojson при формуванні викопіювань в груповому режимі не завантажувався аж два рази на першу з ділянок.
 Додано можливість відключати читання кадастрових номерів суміжників, але при цьому залишати формування викопіювань. Це можна змінити у файлі Digitals\TD\Scripts\KadLive\Setup.txt:

Якщо версія програми старіша за травень 2022 року - то читання кадастрових номерів суміжників автоматично відключається, оскільки старий Digitals і так не коректно читав кадастрові номери суміжників (читав тільки сам КОАТУУ без зони, кварталу і номерів ділянок суміжників).


Версія 4.05 (9 липня 2022)

1.Вдосконалено читання інформації з карти kadastr.live, а саме:
- файл export.geojson скачується без запуску браузера;
- функція тепер працює і в груповому режимі (зразу на декілька ділянок);
- читання інформації з карти kadastr.live можна відключати на головному вікні скрипту;
- виправлена помилка, коли не коректно формувало викопіювання, якщо файл xml не був в СК-63;
- оновлено шаблон Викопіювання, зокрема додано автоматичну обрізку зайвого за рамкою карти.
2.Оновлено Перелік обмежень (стор.4)
Оновлення у зв'язку зі змінами в Додатку 6 до Порядку ведення кадастру:


Версія 4.04 (1 липня 2022)

Оскільки доступ до публічної кадастрової карти на даний час відсутній, в модуль "Документація" додано алгоритми для зчитування інформації з карти kadastr.live*, а саме:
1. Читання кадастрових номерів суміжних ділянок (станом на лютий 2022 року).

2. Автоматичне додавання у викопіювання навколишніх ділянок, під якими потім можна відкрити растр ДЗК чи іншу растрову карту, щоб викопіювання виглядало так, як з публічної кадастрової карти.

Щоб краще зрозуміти, як це працює і як що налаштувати, рекомендую подивитися відео:

Оскільки карта kadastr.live має певне зміщення відносно реальних координат ділянок, один раз буде запропоновано перемістити всі виділені сусідні ділянки так, щоб вони співпадали з ділянкою з XML. Так скриптом буде визначено вектор зміщення у вашому регіоні, який буде записано в скрипт, і в майбутньому карта буде виправлятися автоматично.

Якщо сусідні ділянки на карті відсутні, то рекомендовано один раз запустити скрипт з ділянкою, яка уже була раніше внесена в НКС. Тоді просто треба буде співставити ту саму ділянку на кадастровій карті із ділянкою в XML. Так легше зорієнтуватись.

Якщо ви зможете точно пересунути всі ділянки, орієнтуючись на сусідні, то в наступному вікні натисніть "Продовжити". Якщо не вдається - то натисніть "Перервати" і відкрийте обмінник, який уже є в кадастрі та запустіть скрипт заново.

В результаті отримаємо швидке читання кадастрових номерів суміжних ділянок, а також, при формуванні Викопіювання, в нього автоматично буде додано усі ділянки, які знаходилися поряд станом на 19 лютого 2022 року.

Як бачимо, викопіювання дуже схоже, як з оригінальної публічної кадастрової карти. Єдине, що на деяких старих принтерах прозорий фон ділянок може не друкуватися (перевірте пункт меню Файл - Калібровка принтера - Друк з буферизацією, спробуйте включити цю опцію). Якщо прозорий фон не друкується, то тоді відкрийте викопіювання (воно в папці TD/Doc) і взагалі заберіть голубу заливку з відповідного шару через менеджер шарів. . Або ж спершу експортуйте документ в зображення (меню Файл - Експорт в jpg), і аж потім друкуйте.

Всі налаштування нового скрипту модуля "Документація" можна змінити у файлі Digitals\TD\Scripts\KadLive\Setup.txt.

Також у скрипт повернуто можливість по старому вибирати одну сторінку для друку, якщо немає можливості зараз оновлювати програму Digitals. Вибравши пункт На вибір на старих версіях програми (до 24 квітня 2022 року) появлятиметься старий діалог вибору сторінок без галочок.

Також виправлено ситуацію, коли при відсутності кадастрового номера суміжника і відключеній опції Читати кадастрові номери суміжників не ставило "кадастровий номер не визначено". Зверніть увагу, що для того, щоб кадастрові номери суміжників заповнювалися автоматично, в налаштуваннях скрипту має бути включена опція "Інфо про кадастрові номери в суміжниках" (можна викликати кнопкою налаштувань модуля).


При цьому опцію на головному вікні внизу, яка називаєтсья Читати кад. номери суміжників з НКС можна виключити, оскільки кадастрова карта НКС зараз і так інформацію не передає.

Також тепер є можливість відновити попередню версію скрипту. Для цього треба видалити з папки Digitals файл scr_Doc.tlc, знайти scr_Doc.tlc.bak та перейменувати його в scr_Doc.tlc. Такі самі резервні копії створюються і для замінених старих шаблонів.

Зверніть увагу, що після першого запуску оновленого скрипту зразу оновлені будуть шаблон Викопіювання з кадастрової карти та скрипт OpysSum.txt.
Щоб повернути ваше старе викопіювання (яке ви, можливо, якось редагували в себе), виріжіть кудись нове викопіювання, потім знайдіть файл Digitals/TD/Doc/Викопіювання старе.dmt.bak та зітріть з його назви .bak
Щоб самостійно внести зміни у ваше викопіювання для автоматичного формування викопіювання на основі карти Kadastr.live, вам потрібно додати в шаблон шар Земельна ділянка (JSON) та змінити код в Карта - Скрипт обробки подій (зразки можна взяти в оновленому стандартному шаблоні викопіювання).


Версія 4.03 (13 травня 2022)

В опції Які шаблони формувати тепер замість пункту Одна сторінка новий пункт На вибір

Якщо вибрати пункт На вибір, то пізніше появиться перелік усіх доступних шаблонів у відповідній папці згідно виду документації, з яких можна вибрати тільки ті, які потрібно сформувати:

Для роботи даної функції версія програми Digitals має бути від березня-квітня 2022 року і вище.


Версія 4.02 (11 лютого 2022)

Також оновлено шаблони:
Кадастровий план, план меж, план обмежень (розширено колонку для власного імені і прізвища, бо часто не влізалося)
Контртитулка (змінено текстові блоки для підписів, бо інколи не влізалися, і змінено риску для підпису на тоншу)
Пояснювальна, стор.5 (змінено напис для підпису, бо вилазив за межі рамки, якщо довге ім'я і прізвище)
Всі оновлені шаблони можна скачати ТУТ. Для оновлення шаблонів просто розпакуйте вміст архіву у папку Digitals.
Окремо можна скачати шаблони Word (у папку TD/Doc006).

P.S. Зверніть увагу, що автоматичне оновлення доступне тільки починаючи з версії 4. Як оновити модуль з версії 3 до версії 4 читайте в історії попередніх оновлень
 

Якщо повідомлення про оновлення скрипту автоматично не появилося, чи ви натиснули Cansel, то щоб оновити скрипт в ручному режимі, скачайте цей файл у папку Digitals і перезапустіть програму. В результаті появиться таке повідомлення:
Натисніть на нього, щоб відбулося завантаження оновлених скриптів модуля "Документація". 

 

 

Див. історію попередніх оновлень