Головна » 2022 » Серпень » 31 » Панель інструментів для kadastr.live (версія 1.5)
23:47
Панель інструментів для kadastr.live (версія 1.5)

Що нового? (оновлено 25.04.2023 р.)

Коли після зйомки ми малюємо ділянку, важливо знати, чи є поряд приватизовані ділянки, щоб не було накладок чи розривів. Але у зв'язку з тим, що доступ до публічної кадастрової карти закритий, з цим виникають незручності. Дана панель інструментів покликана значно спростити завантаження сусідніх ділянок з НКС, використовуючи сервіс kadastr.live.

Панель інструментів складається з 5 скриптів:
(див. відео)

1. Скачує ділянки з сайту kadastr.live.

Достатньо на Вашій карті в Digitals виділити ділянку (чи зразу декілька ділянок) і натиснути на першу кнопку панелі. Вона запустить скрипт, який додасть всі ділянки з kadastr.live, що знаходяться довкола Вашої. Ділянки автоматично будуть конвертовані у вашу систему координат, а їх атрибути на закладці Інфо будуть приведені в зручний для читання вигляд:

Скрипт автоматично визначає область на карті для завантаження ділянок з НКС так, щоб покрити всі виділені об'єкти на карті або взагалі всі об'єкти на карті, якщо нічого не виділено. При потребі можна навіть завантажити зразу цілий район, якщо вистачить ресурсів комп'ютера.

2. Додає на карту ділянки з НКС.

Перед запуском обов'язково потрібно виділити одну чи зразу декілька ділянок, які отримані з сервісу kadastr.live. В результаті ці ділянки будуть замінені на ділянки з точними координатами з електронних сервісів Держгеокадастру.

Виглядає це наступним чином. Скрипт з виділеної Вами ділянки копіює кадастровий номер і автоматично відкриває в браузері сайт НКС для скачування ділянки (потрібно авторизуватися через особистий ключ). Вам потрібно тільки у вікні пошуку кадастрого номера клацнути мишкою Переглянути
 
і потім зразу Завантажити документ PDF та Завантажити координати.
.
Повернувшись в програму Digitals, Ви побачите таке вікно:

Після натиснення ОК виділена ділянка з kadastr.live буде замінена на ділянку з НКС. При цьому на закладці Інфо зразу будуть заповнені всі доступні дані про землевласника, місцерозташування, цільове призначення та інше.

Зокрема, окремі дані (ПІБ, місцерозташування, кадастровий номер) продубльовані у параметрах, які необхідні для того, щоб можна було витягнути ділянку в ін4 і отримати прізвища та кадастрові номери в суміжниках, а також місцерозташування(адресу по старому) у відповідному полі.

При створенні нової ділянки зазвичай необхідно так завантажити тільки ті ділянки, які безпосередньо поряд із тою, яку ви формуєте, якщо такі є наявні.

3. Приводить ділянку до вигляду XML та заповнює атрибути суміжників

Тут є два режими: 1 - якщо виділений контур ділянки (в будь-якому шарі), 2 - якщо виділені суміжники в XML

Якщо виділений контур ділянки, яка вже була наявна в кадастровій карті, то тоді скрипт підтягне всю інформацію про власника, місцерозташування, цільове призначення і автоматично створить відповідні шари файлу *.xml. Буде заповнено і КОАТУУ у відповідних шарах, і ПІБ суміжників зразу з їх кадастровими номерами.

Якщо виділений контур ділянки, якої в кадастрі нема - так само буде підготовлено все основне для обмінника XML, але з атрибутів буде підтягнуто тільки ПІБ суміжників і їх кадастрові номери при умові, що суміжні ділянки наявні в кадастрі. Ті суміжники, які наявні в НКС буде створено автоматично. Інші не буде створено.

Для повного створення обмінника XML потім рекомендую ще запустити Скрипт-модуль "XML". Він послідовно запропонує заповнити все, що не заповнено.

Якщо перед запуском кнопки 3 виділеними були суміжники у вже готовому XML, то у виділених суміжниках будуть заповнені кадастрові номери та (при наявності на карті ділянок з НКС) назви землевласників.

4. Показує місце виділеного об'єкта на карті kadastr.live безпосередньо у браузері.
Достатньо виділити будь-який об'єкт (ділянку) і натиснути кнопку.
Для чого ця кнопка тут потрібна? - Бо інколи в браузері буває зручніше переглядати карту.

5. Пошук/додавання ділянки за кадастровими номерами.

Шукає ділянки на сайті kadastr.live чи на сайті НКС, додаючи їх зразу на карту.

Якщо перед запуском даного скрипту (кнопки) скопіювати в буфер кадастровий номер ділянки (чи зразу декількох ділянок), то на карту вмить буде додано ці ділянки з сайту kadastr.live (див. відео) або з сайту НКС. У другому випадку буде процедура додавання, яка схожа, як при додаванні кнопкою №2, але без виділення ділянок, а зразу за списком кадастрових номерів.

Якщо перед запуском скопіювати не повний кадастровий номер, а лише КОАТУУ, зону і квартал (наприклад, 4621294700:01:003), то скрипт додасть на карту всі ділянки з цього кварталу. Але цей процес є довготривалий.

Налаштування скрипту

Щоб відкрити налаштування скрипту, потрібно в Digitals створити нову чисту карту (без жодного об'єкта на ній) і запустити скрипт одною з кнопок (крім кнопки №5). В результаті появиться таке вікно налаштувань:

Якщо в карті не вказаний датум, то присвоювати
Датум (система координат) обов'язково потрібний для того, щоб була можливість читати інформацію з kadastr.live. Якщо в карті вказана система координат - то скрипт буде використовувати її. Якщо не вказана то цю.

Коефіцієнт розмаху завантаження ділянок
Умовний коефіцієнт ширини і висоти області завантаження ділянок довкола. Чим менший - тим швидше грузиться. Дуже великий можна використати, коли треба завантажити ділянки зразу усього населеного пункту. Рекомендовано використовувати автоматичне визначення. Для скачування ділянок цілого населеного пункту потрібно поставити орієнтовно коефіцієнт 20. Більші числа створюють дуже масивні файли *.geojson, які важко опрацьовуються програмою, може не вистачити оперативної пам'яті.

Режим авто - це завантаження усіх ділянок на відстані 100-200 метрів (залежно від розташування) від зовнішніх країв усіх Ваших ділянок. Відповідає кофефіцієнту 1. Коефіцієнт 2 збільшує цю відстань у два рази, 3 - у три рази і т.д.

Вектор зміщення карти kadastr.live (X Y)*

* опція не актуальна на версії Digitals від 07.10.2022 року і вище, оскільки нова програма вже сама зразу зміщує ділянки як потрібно.

Оскільки карта kadastr.live має деяке зміщення відносно реальних координат, при першому запуску скрипту буде запропоновано посунути ділянки так, щоб вони співпадали з Вашою.

Так скриптом буде визначено вектор зміщення у вашому регіоні, який буде записано в скрипт, і в майбутньому карта буде виправлятися автоматично.

Якщо сусідні ділянки на карті відсутні, то рекомендовано один раз запустити скрипт з ділянкою, яка уже була раніше внесена в НКС. Тоді просто треба буде співставити ту саму ділянку на кадастровій карті із ділянкою в XML. Так легше зорієнтуватись.

Якщо ви зможете точно пересунути всі ділянки, орієнтуючись на сусідні, то в наступному вікні натисніть "Продовжити". Якщо не вдається - то натисніть "Перервати" і відкрийте обмінник, який уже є в кадастрі та запустіть скрипт заново.

ID шару ділянок з kadastr.live
Можна змінити на свій, щоб співпадав з вашими базами чи звичками.

ID шару ділянок з НКС
Можна змінити на свій.

Параметр, у який записувати кад.номер
Можна змінити на свій.

Створювати підписи кад.номерів
Можна відключити, щоб не заважали.

Папка, де скачуються файли *.json
При першому запуску в разі, якщо скрипт автоматично не знайде, куди Ваш браузер скачує файли *.json, Вам буде запропоновано вказати цю папку.

Копіювати файли *.json в папку
Якщо тут поставити шлях до папки, то в неї будуть копіюватися усі скачені скриптом файли *.json для власного архіву.

Де шукати ділянки кнопкою №5?
Можна вибрати один з трьох варіантів:

  • НКС
  • kadastr.live
  • запитувати кожного разу

Вартість панелі інструментів 300 грн

Зверніть увагу:
1. Версія Digitals має бути не старішою за другу половину червня 2022 року.

2. Скрипт у великій мірі залежить від функціональних особливостей сайтів kadastr.live та e.land.gov.ua. У випадку змін їх функціональності робота скрипту не гарантується. Без доступу до даних сайтів скрипт не працюватиме.

Щоб придбати скрипт собі чи отримати техпідтримку, пишіть на email: fendak@ukr.net.
Телефон для довідок: (097) 547-48-55.
Скрипт компілюється під ключ ліцензії Digitals. Його можна переглянути в меню Допомога - Про програму. Програма має бути нової версії.
Категорія: Скрипти | Переглядів: 7760 | Додав: Микола | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 25
avatar
0
24 Микола • 21:23, 25.04.2023
Скрипт оновлено (1.5):
- при переході в електронний кабінет держгеокадастру в браузері, кадастровий номер тепер вставляється у відповідне поле для пошуку самостійно;
- спеціально для користувачів додатку до браузера XMLDocReader в скрипт внесено зміни, щоб підтримувалися файли json, які називаються не coordinates.json, а [кадастровий_номер].json.

Оновити скрипт можна, вибравши в ньому відповідну опцію:
avatar
25 ugreen82 • 13:54, 26.04.2023
Дякую за оперативність, все працює
avatar
21 lesivzemres • 10:49, 24.04.2023
Зараз координати з json з НКСу підтягує під кадастровим номером, а не так як раніше, coordinates.json. Відповідно не підтягую дані з НКСу
avatar
0
22 Микола • 16:28, 24.04.2023
Та ні, я перевірив, скачує, як і раніше, під назвою coordinates.json. Перевірив на різних браузерах.
Може у вас встановлений який додоток до браузера, який так перейменовує файли json?
Відповідь: Зверніть увагу на додаток XMLDocReader. Скоріш за все справа саме в ньому.
avatar
23 ugreen82 • 10:07, 25.04.2023
Вітаю. Так Миколо, справа саме в XMLDocReader, якщо його відключити то все викачує як і було. Але XMLDocReader зручне розширення. Чи можна підлаштувати якось Ваш скрипт щоб працював з викачаними файлами формату - 2268403400010010001.json, а не coordinates.json? Дякую.
avatar
0
20 Микола • 17:06, 27.01.2023
Скрипт оновлено (1.4).
На пропозицію, яка в коментарі 18, додано щоб можна було скачувати ділянки з НКС не тільки за виділеними ділянками з kadastr.live, а зразу за списком кадастрових номерів.

Працює це наступним чином.
Для початку потрібно скопіювати в буфер обміну список кадастрових номерів і потім натиснути кнопку №5. Далі появиться ось таке вікно:

де потрібно вибрати, по якій карті шукати ділянки.
Дане вікно можна відключити в налаштуваннях скрипту, якщо там зразу вибрати одну з потрібних опцій:


Хтось запитає: а для чого взагалі шукати по kadastr.live, якщо можна шукати зразу по НКС? Справа в тому, що при пошуку по НКС вас з кожним кадастровим номером перенаправлятиме в електронний кабінет Держгеокадастру, де потрібно вставляти по одному з буфера обміну кадастрові номери і скачувати вручну файли json та pdf (аналогічно, як при додаванні кнопкою №2), а якщо шукати по kadastr.live - то це значно швидше і повністю автоматично (але менш точно). Kadastr.live виступає тут в ролі своєрідного растру, який можна швидко відкрити і поглянути на ситуацію. І вже тоді завантажити точні дані з НКС.

Додатково при завершенні пошуку появиться таке вікно

Це зручно при використанні автоклікера, бо інакше скрипт при першій не знайденій в НКС ділянці зупиняв би роботу.

Також додано:
- якщо у файлі з розширенням *.xml виділити шар Земельна ділянка і натиснути кнопку №5 - то для пошуку за замовчуванням буде запропоновано кадастровий номер поточної земельної ділянки;
- у випадку, якщо не знайдено жодної ділянки по карті kadastr.live тепер в кінці про це виводиться повідомлення.

Виправлено помилки:
- при підготовці хмл-файлу (кнопка 3) після по-батькові інколи через "*" додавало кадастровий номер;
- на новій (від 07.10.2022р. і вище) версії Digitals перестало було автоматично ставити підписи кад.номерів доданих ділянок кнопкою №1;
- не скачувало з сервера оновлення скрипту, якщо ключ мережний (тому в кого мережний ключ і хоче оновитися до цієї версії, перегляньте пошту - відправив вам оновлення туди).

Оновити скрипт можна, вибравши в ньому відповідну опцію:
avatar
18 vitaliivenher • 19:14, 05.01.2023
Доброго вечора, чи можна якось змінити скрипт, щоб можна було скачувати ділянки з НКС не по виділеним ділянкам, а по заданому списку (вибрати певний список кад номерів з txt-файлу)???
avatar
0
19 Микола • 20:01, 05.01.2023
Доброго вечора!

Скопіюйте ваш список кадастрових номерів у буфер обміну і натисніть кнопку №5
Вона з kadastr.live додасть тільки ділянки по вашому списку. А вже потім, виділивши всі ці ділянки, кнопкою №2 замінете їх на ділянки з НКС.

Без звертання до kadastr.live скрипт не зможе в ділянках заповнювати жодних атрибутів на закладці Інфо. Бо якщо зараз у час воєнного стану, скачати ділянку з НКС - то вона не має жодних атрибутів. Власне для цього і використовується kadastr.live. Ділянка з НКС, після додавання її, співставляється по геометрії із діляною з kadastr.live, таким чином читається її кадастровий номер і вже за ним підтягуються атрибути з файлу pdf.

Але взагалі-то можна йти чітко за списком, щоб по тому самому кадастровому номеру, який передається для скачування ділянки, потім зразу читалися атрибути з пдф. Воно, мабуть, зараз актуально стало через те, що не всі ділянки уже є на карті kadastr.live. Постараюсь додати таку можливість у скрипт.
avatar
16 ptnx898 • 14:01, 21.10.2022
Придбав у вас скрипт і є до вас невелике прохання. Я працюю з розпаюваннями і мені постійно необхідно шукати певні ділянки на  своїх картах. У вас є такий пошук але якщо можна так зробити, щоб ця ділянка після пошуку була виділена червоним в программі і по моживості була по центру екрану. В ідеалі було-б добре якщо ця ділянка виходила в вигляді точки з кадномером і щоб  постійно не вилазило вікно сайту кадастр лайт. (трохи дратує) (краще якби це було реалізовано окремою кнопкою щоб не ламати вашу роботу)  Заздалегіть вдячний.
avatar
0
17 Микола • 15:27, 21.10.2022
Відповів на ваше повідомлення на пошті.
avatar
14 taras_kti • 10:27, 19.10.2022
1 кнопка з права скрипта не працює
avatar
0
15 Микола • 11:03, 19.10.2022
А скрипт ви оновили? Є плюсик на зображенні цієї кнопки?
Якщо не вдається оновити через налаштування скрипту, то напишіть на імейл - вишлю туди оновлення.
avatar
12 aontab01 • 16:28, 17.10.2022
скрипт не працює...
avatar
0
13 Микола • 17:46, 17.10.2022
Вже працює. Щойно оновили сайт kadastr.live. Пробуйте ще раз.
avatar
0
11 Микола • 11:50, 15.10.2022
Скрипт оновлено (версія 1.3).
.

Тепер перша кнопка зправа не тільки шукає ділянку за кадастровим номером, а й додає її зразу на карту.
Якщо перед запуском даного скрипту (кнопки) скопіювати в буфер кадастровий номер ділянки (чи зразу декількох ділянок), то на карту вмить буде додано ці ділянки з сайту kadastr.live.
Якщо перед запуском скопіювати не повний кадастровий номер, а лише КОАТУУ, зону і квартал (наприклад, 4621294700:01:003), то скрипт додасть на карту всі ділянки з цього кварталу. Але процей є довготривалий.

Оновити скрипт можна, вибравши в ньому відповідну опцію:
avatar
10 borshchivsvoboda • 10:03, 15.10.2022
помилка
avatar
9 borshchivsvoboda • 09:54, 15.10.2022
після оновлення з сьогоднішнього дня скрипт не працює
avatar
0
8 Микола • 21:15, 11.10.2022
Скрипт оновлено (1.2):
Cтаном на 07.10.2022 року в програму Digitals внесли зміни в плані читання файлів *.geojson (файли, що скачуються з карти kadastr.live). Раніше вони відкривалися в системі координат Широта/Довгота. Тепер вони при відкриванні на лету зразу конвертуються в СК-63. Тому на новій версії Digitals скрипт перестав був коректно додавати ділянки з kadastr.live, оскільки виходила подвійна конвертація в СК-63.
У зв'язку з цим у скрипт внесено зміни. Тепер, якщо програма від 07.10.2022 року і вище - скрипт файли в СК-63 більше не конвертує. Але натомість автоматично конвертує з СК-63 в УСК-2000 чи МСК якщо ви працюєте в одній з цих СК. Також відключено зміщення ділянок на вказаний вектор, оскільки нова програма Digitals ділянки уже зміщує самостійно.
Якщо ж ви продовжуєте залишатися на версії Digitals до 07.10.2022 року - то оновлений скрипт працюватиме по старому, як і раніше.
avatar
6 kameralsimargl • 17:38, 09.10.2022
Добрий день
приспробі написати Вам лис
отримав
(помилка Не вдалося розпізнати адресу "fendak@ukr.net." у полі "Кому". Переконайтеся, що всі адреси введено правильно.)
avatar
0
7 Микола • 17:47, 09.10.2022
Добрий день!
Зітріть крапку після "net"
avatar
4 kolichka11111 • 16:12, 03.10.2022
хтось може дати цей скрипт?
avatar
5 zemlemir1980 • 12:08, 04.10.2022
в мене щось є аналогічне
avatar
2 vladimirart08 • 21:29, 10.09.2022
Микола доброго дня, питання стосовно завантажити координати із кабінету. Якщо цієї кнопки нема, як завантажити. Мається га увазі , як у Вас у відео?
avatar
0
3 Микола • 19:19, 11.09.2022
Добрий вечір! Ця кнопка доступна тільки тим, хто отримав дозвіл від СБУ на проведення топографо-геодезичних робіт згідно Наказу СБУ від 23.06.2022 р. № 159. На форумі ЗЕМРЕС було багато написано, як подавати цю заявку.
avatar
0
1 Микола • 13:15, 04.09.2022
Скрипт оновлено (1.1):
(див.відео)
1. Додано можливість заповнювати кадастрові номери та власників в суміжниках уже готових файлів XML. Для цього потрібно:
1) Відкрити XML
2) Додати першою кнопкою ділянки з kadastr.live
3) Якщо окрім кадастрових номерів є потреба в заповненні в суміжниках і власників - додати другою кнопкою ділянки з НКС
4) Виділити один чи декілька суміжників і натиснути кнопку 3.
В результаті у виділених суміжниках будуть заповнені кадастрові номери та (при наявності ділянок з НКС) назви землевласників.

2. Якщо забули скачати PDF та JSON і натиснули в цьому вікні ОК

то скачавши навіть уже після цього PDF та JSON, скрипт їх побачить і не виводитиме вікно для пошуку файлу coordinates.json.

3. В юридичних суміжниках окрім назви власника тепер прописує також ЄДРПОУ.

4. Виправлено ряд помилок, виявлених в процесі тестування скрипту.

Оновити скрипт можна, вибравши в ньому відповідну опцію:
avatar