Оновлення модуля "Документація". Що нового?

Версія 3.01
14 серпня
Внесено зміни згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 821, а саме:

1. Внесено зміни в перелік обмежень:
1) оновлено шаблони:

Додано 53 нові змінні для 53 нових обмежень: $Restr01021, $Restr01022, $Restr01023, $Restr01024, $Restr01031, $Restr01041, $Restr01042, $Restr01051, $Restr01081, $Restr01091, $Restr02014, $Restr0301, $Restr0302, $Restr06011, $Restr06012, $Restr06013, $Restr06014, $Restr06015, $Restr06021, $Restr06022, $Restr06023, $Restr0605, $Restr06051, $Restr06052, $Restr06053, $Restr06054, $Restr06055, $Restr0606, $Restr06061, $Restr06062, $Restr06063, $Restr06064, $Restr06065, $Restr1026, $Restr1027, $Restr1028, $Restr1029, $Restr1030, $Restr1031, $Restr1032, $Restr1033, $Restr1034, $Restr1035, $Restr1036, $Restr1037, $Restr1038, $Restr1039, $Restr1040, $Restr1041, $Restr11, $Restr12, $Restr13, $Restr14.
Додоно нові змінні для списків обмежень:
$Restr11List   - Список територій, які входять до земельної ділянки, щодо яких можливе примусове відчуження для суспільних потреб
$Restr12List   - Список заборон на зміну цільового призначення та ландшафту
$Restr13List   - Список заборон на провадження окремих видів діяльності
$Restr14List   - Список обов'язків щодо збереження та утримання полезахисних лісових смуг
Оновлено склад усіх інших змінних, що стосуються обмежень.

2. Згідно змін в додатку 11 Порядку ведення Державного земельного кадастру, внесено зміни в кадастровий план та інші шаблони. Зміни стосуються вигляду таблиці з цільовим призначенням земельних ділянок (з законодавчих актів виключено поняття виду використання, тепер "вид використання" звучить як "вид цільового призначення"). З приводу цього внесено зміни в такі шаблони:

В пояснювальній записці змінено опис проектного рішення, оскільки змінилася стаття 20 ЗКУ.

3. Доданно новий класифікатор цільового призначення (33 нові коди) і водночас вилучено 4 старі коди цільових призначень: 016.00, 017.00, 018.00 та 019.00. 
Оскільки тепер замість коду 016.00 Землі запасу кожна категорія цільового призначення має свій окремий код, в діалогове вікно, яке появляється при запуску для проектів відведення додано автоматичний вибір відповідного нового коду. Наприклад, для земель с/г призначення це 01.15.

Серед іншого:
1. Додано шаблон Викопіювання з генплану.
2. Виправлена помилка, яка виникала на версії 3.0 (в тих, хто оновився ще до 15 червня) при формуванні документації щодо об'єдання.
3. Знято попередження про те, що шлях до папки Digitals не може мати пробілів. Тепер шлях до папки в назвах папок чи файлів може мати пробіли.

Для оновлення скрипту звертайтесь на імейл, вказавши в темі листа: Оновлення модуля "Документація" (3.01, ключі ... (вказуєте, під які ключі компілювати скрипт) )
Вказуйте, будь ласка, зразу усі ваші ключі, під які замовляли скрипт.

Оновлення, які були раніше в межах версії 3.01:

31 липня.
В скрипт доданий повний довідник ОТГ (список КОАТУУ сіл - назва ОТГ/назва ради ОТГ). Скачати можна ТУТ. Файли з архіву потрібно розпакувати у папку Digitals/Lists.

Оновлено читання кадастрових номерів суміжників.
Оскільки на новій (від 15.07.2021 року і вище) версії програми Digitals використаний новий швидкий і точний алгоритм читання кадастрових номерів суміжників з використанням API ПКК, то уже відпала необхідність для паузи в скрипті, де можна було корегувати читання кадастрових номерів суміжників. Тому цей діалог відключений. Тепер КН суміжників читаються швидко і точно. Але в скрипті на всякий випадок збережена можливість включити цю паузу для корекції. Щоб її включити знову, потрібно відкрити блокнотом файл Digitals\TD\Scripts\OpysSumiz.txt та поставити "так" в опції $KorekSum

Також прибрано додавання в суміжниках напису "не визначено".

Для встановленя даного оновлення потрібно скачати ЦЕЙ АРХІВ та розпакувати з нього файл OpysSumiz.txt у папку Digitals\TD\Scripts із заміною старого.

28 липня.
Додана Відомість про встанволені межові знаки (можна скачати ТУТ), яка аналогічна тій, що формує скрипт Акт, але призначена тільки для випадків, коли усі межі земельної ділянки збігаються з існуючими на місцевості. Тобто, на ній не відображаються проектні межові знаки, проміри від них до будівель.
Відомість потрібно розпакувати в папку Digitals/TD/Doc.

Також зверніть увагу на скрипт Допоміжна панель інструментів для формування документації, яка послідовоно запускає комплект скриптів для формування документації.

4 липня.
Оновлено Кадастрові плани (скачати можна ТУТ).
1. Додано автоматичне проставлення підписів КЖ/КН на будівлях

Для того, щоб підпис появився, потрібно виділити угіддя і на закладці Інфо в параметрі Підпис угіддя вибрати потрібний підпис із списку.

Важливо: винесені підписи ховаються під цифрами, бо вони створюються так само по центру угідь, як і підписи номерів, тому щоб вони появилися, потрібно перенести підпис номера в сторону (або навпаки - в сторону підпис назви будівлі).
Також можна скористатися скриптом, який ці підписи додає автоматично зразу у файл XML, щоб вони потім переносилися не тільки в кадастровий план, а й в усі інші плани.

2. В таблицях координат шрифт Arial Narrow замінено на Arial, оскільки у Windows 10 цей шрифт зник, і через це таблички координат не влізалися в один рядок.

3. Змінна $Organizaciya замінена на $OrganizaciyaSkor, щоб назва землевпорядної організації влізалася в клітинку.

15 червня
В кадастровий план додано відомості про встановлені межові знаки (раніше вони були окремим шаблоном) та відомості про перенесення меж в натуру. Також в кадастровому плані тепер одночасно існуючий і проектний стан цільового призначення та угідь.

Опис існуючих межових знаків (при наявності) треба робити самостійно в табличці. Опис проектних додається автоматично у вигляді списку координат із назвою межових знаків. Але для цього перед запуском скрипту на файл XML обов'язково треба наперед додати закріплені межові знаки. Це найпростіше зробити скриптом Акт прийому-передачі, список та кроки межових знаків, включивши в його налаштуваннях збереження межових знаків у файлі. Або можна просто копіювати їх із схеми, яка формуєтсья разом з актом. Тобто, перед запуском модуля "Документація" треба запускати скрипт Акт.

Див відео, як це формується:


Оскільки у технічній документації Відомості йдуть окремо по змісту, то в кадастровому плані достатньо просто написати, що такі відомості додаються.
Також, у зв'язку з тим, що в кадастровому плані не достатньо місця і треба погоджувати межі, дану відомість додано і до проектів відведення як додаток до кадастрового плану.

 

Версія 3.0
Внесено зміни згідно Закону 1423-IX - кардинально змінено структуру шаблонів:

Оновлено шаблони:
Зміст (проект відведення) та Зміст (технічна документація)
Приведено у відповідність до змін у ст.50 та ст.55 ЗУ "Про землеустрій".
Пояснювальна записка
Приведено у відповідність з вимогами ст.29 згідно змін у ЗУ "Про землеустрій".
На даний час не вся інформація підтягується автоматично. Деяку доведеться вносити вручну в шаблоні по тексту. Зверніть на це увагу.
Кадастровий план
Додано відомості про встановлені межові знаки та відомості про перенесення в натуру меж земельної ділянки (вимоги згідно змін до ст.34 ЗУ "Про Державний земельний кадастр")

Додано нові шаблони:
Відомість про встановлені межові знаки (вимагається тільки для технічних документацій).
Щодо цієї відомості нема єдиної думки, якою вона має бути. Тому наведу зразу аргументи, чому саме така відомість.
Закон 1423-IX вніс зміни в ст.106 Земельного кодексу України. Вона тепер виглядає так:
Стаття 106. Обов’язки щодо визначення спільних меж

1. Спосіб закріплення спільних меж між земельними ділянками визначається за згодою власників таких земельних ділянок. Витрати на встановлення спільних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними.

2. Межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рівчаки, стіни, паркани, огорожа, шляхові споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, камені, інші споруди і рубежі), що збігаються із межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній. Межові знаки на водних об’єктах не встановлюються.

3. Власник земельної ділянки, землекористувач має право вимагати від власника суміжної земельної ділянки сприяння у встановленні спільних меж, а також встановлення або відновлення межових знаків, у разі якщо вони відсутні, зникли, перемістилися або стали невиразними. У разі відсутності згоди власника суміжної земельної ділянки встановлення спільних меж здійснюється за рішенням суду.

4. У разі якщо межі земельних ділянок у натурі (на місцевості) збігаються з природними чи штучними лінійними спорудами, рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, рослинними смугами, шляхами, стежками, рівчаками, стінами, шляховими спорудами, парканами, огорожею, фасадами будівель, іншими лінійними спорудами, рубежами тощо) та раніше встановленими межами сформованих земельних ділянок, межові знаки можуть не встановлюватися.

Тим самим були скасовані стандартизовані три види межових знаків. Тепер закріплювати межі можна чим завгодно. А якщо межа співпадає із природніми чи штучними об'єктами - межові знаки можна не встановлювати.
Оскільки дуже часто при розробленні технічних документацій щодо встановлення меж межі земельної ділянки уже відомі, то для цього, на мій погляд, і додали пункт "відомості про встановлені межові знаки". Тобто, відомості про межі, які уже існуюють в натурі. І які, власне і потрібно погоджувати із суміжними землекористувачами. З іншої сторони, в проектах відведення відомості про встановлені межові знаки додали тільки в кадастровий план, без винесення в окремий аркуш документації. Це може бути пов'язано з тим, що при розробленні проекту землеустрою в більшості випадків меж ще ніяких на місцевості немає. А переносяться вони в натуру тільки після затвердження проекту відведення.
Погодження меж із суміжними землекористувачами ще на стадії кадастрової зйомки вимагає ст.198 ЗКУ. Власне, через цю статтю раніше в переліку шаблонів був Акт погодження меж. Очевидно, що межі треба погоджувати. Але Земельний кодекс України в діючій редакції не зазначає нам у якій формі відбувається погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами. То чому б не погоджувати межі у Відомості про встановлені межові знаки. А от в проекті межі на стадії кадастрової зйомки не погоджуватимуться тому, що їх на той час в більшості випадків просто ще не існує. Якщо ж вони існують - то тоді до проекту також можна додати Відомість про встановлені межові знаки як додаток до матеріалів геодезичних вишукувань. Акт погодження меж з переліку шаблонів буде вилучений (він перестав бути складовою частиною документації ще з появою Інструкції про встановлення меж 2010 року).
Якщо земельна ділянка тільки проектується в загальному масиві і на ній відсутні будь-які межі, то тоді у відомостях про встановлені межові знаки будемо писати: "При кадастровій зйомці встановлених межових знаків не виявлено. Перенесення меж земельної ділянки в натуру відбудеться після затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.". Але, коли межі (усі, чи частина) збігаються із певними об'єктами на місцевості, тоді це треба буде описувати у відомості (як у зразку). Решту (які не встановлені) межових знаків будемо відображати у відомостях про перенесення в натуру меж і, як і раніше у Акті прийому-передачі межових знаків на зберігання. Він уже не є складовою проекту. І тут два варіанти:
1) додавати його все одно в проект, погоджувати, як і раніше, але просто не сканувати, і потім на основі нього робити перенесення в натуру меж.
2) формувати тільки при реальній передачі межових знаків після затвердження проекту.

Дивіться відео, як формується відомість і кадастрові плани:
 

Заява про дотримання ст.28 ЗУ "Про землеустрій"

По змісту в складі пояснювальної записки є понад 10 додатків. Більшість з них не є обов'язковими (згідно ст.29 Закону "Про землеустрій"). Окрім одного - Заяви про дотримання ст.28 ЗУ "Про землеустрій". В статті мова йде про недопустимість родинних зв'язків виконавця робіт і замовника.
Додавати чи не додавати документи, які підтверджують інформацію пояснювальної записки - на розсуд розробника. Але у зміст я їх додав для того, щоб просто краще орієнтуватися, на основі чого брати інформацію для пояснювальної записки.
Необов'язковим (але на мій погляд доречним) в проекті є і Викопіювання з кадастрової карти. Зі складу проекту його вилучили, але як без нього орієнтуватися? Тому я додав його в пояснювальну записку як підтвердження відомостей з Публічної кадастрової карти.

Ще одним обов'язковим (згідно ст.29) додатком до пояснювальної записки є викопіювання з містобудівної документації. Але оскільки не в кожному населеному пункті така наявна, то можна в пояснювальній записці писати, що така документація відсутня і дане викопіювання не додавати.

Оскільки в пояснювальній записці тепер розписана вся інформація про топографо-геодезичні роботи і методи зйомки, то зайвим получився шаблон Звіт GNSS, де була та сама інформація. Тому даний шаблон був перероблений. Тепер він буде тільки графічним із описом контролю диференційнного поля.

Серед інших оновлень:
- в опції Друга система координат додана можливість вибирати пункт MSK-авто. В результаті місцева система координат буде визначатися автоматично по перших двох цифрах КОАТУУ. Це зручно, коли працюєте по двох областях;
- якщо відключена друга система координат - таблиця координат в кадастровому плані автоматично переміщується до краю;
- якщо відключена друга система координат - автоматично видаляються зайві колонки в заголовку, змінюється ширина колонок і розташування таблиці, щоб була по центру в шаблоні Каталог координат;
- код угіддя до відведення при формуванні проєктів тепер за замовчуванням той, який був введений попереднього разу.
- якщо вид документації 008 - змінні закінчень однини множити тепер залежать також від того, поділ це чи об'єднання: якщо поділ - то ці змінні тепер в однині, якщо об'єдання - в множині;
- змінна $KN008Zahal тепер відображає кадастровий номер загальної ділянки при поділі і (нове) зразу усі кадастрові номери окремих ділянок при об'єднанні;
- додано нову змінну - $Z22 - закінчення однини/множити у формі ом/ами (наприклад, номерОМ/номерАМИ)

Для оновлення скрипту пишіть на імейл з позначкою "Оновлення модуля "Документація" (3.0)", вказавши номер (и) ключів Digitals.

Звертаю увагу, що дані зразки шаблонів згідно нового Закону ще не достатньо перевірені реєстраторами. Надалі можуть корегуватися згідно зауважень реєстраторів.


Оновлення безкоштовне.


Історія оновлень Версії 2

Версія 2.25
Додано (відредаговано) змінні для представників ОМС:
$Holova - голова місцевої ради
$HolovaSkorPIB - голова ради скорочено (Прізвище І. Б.)
$HolovaSkorIBP - голова ради скорочено (І. Б. Прізвище)
$Starosta - староста
$StarostaSkorPIB - староста скорочено (Прізвище І. Б.)
$StarostaSkorIBP - староста скорочено (І. Б. Прізвище)
$Zemlevp - землевпорядник
$ZemlevpSkorPIB - землевпорядник скорочено (Прізвище І. Б.)
$ZemlevpSkorIBP - землевпорядник скорочено (І. Б. Прізвище)
$Prysutniy - посада та ПІБ в родовому відмінку представника ОМС, який був присутній при зйомці
ПІБ представників ОМС підтягуються в шаблони згідно довідників:
- ПІБ місцевого голови - довідник SpHoliv у папці Lists;
- ПІБ старости - довідник SpStarost у папці Lists;
- ПІБ землевпорядника - довідник SpZemlevp у папці Lists;
- посада і ПІБ присутнього при зйомці представника ОМС - довідник SpPrysutnih у папці Lists.
Довідники являють собою звичайті текстові файли (в кодуванні ANSI) такого вмісту:
4621283300   Петров Петро Петрович
4621288200   Іванов Іван Іванович

де в першій колонці КОАТУУ і в другій (через знак табуляції (набирається клавішею Tab на клавіатурі) ПІБ чиновника.

$PosadaHol - посада голови
$PosadaStar - посада старости
$PosadaZem - посада землевпорядника
Список даних посад представників ОМС підтягується з довідників:
- посади голів рад - довідник SpPosadHol  у папці Lists;
- посади старост - довідник SpPosadStar  у папці Lists;
- посади землевпорядників - довідник SpPosadZem у папці Lists
4621283300   Міський голова м.Трускавець
4621288200   Селищний голова смт Східниця

Наявність довідників посад не обов'язкова. При їх відсутності в шаблоні буде писати просто "Голова", "Староста" чи "Землевпорядник". Не обов'язково в довідниках прописувати посади кожного представника ОМС. Достатньо прописати тільки тих, які мають специфічні назви посад. Необхідність таких довідників зумовлена тим, що після створення ОТГ назви посад в них часто називають по-різному (землевпорядник, головний спеціаліст, інспектор із земельних питань, провідний спеціаліст і т.ін.; міський, селищний, сільський голова із зазначенням міста/селища, що є центром ОТГ, заступник і т.ін.).

$PidpZem - риски для підпису голови
$PidpStar - риски для підпису старости
$PidpHol - риски для підпису землевпорядника.
Риски для підпису представників ОМС підтягуються навпроти відповідного представника ОМС тільки за його наявності.
Для чого аж три окремі змінні для однакових рисок?
Бо зручно в Акті узгодження меж усі три посади прописати в одному текстовому блоці (див шаблон Акт погодження меж). Таким чином, при відсутності в конкретному населеному пункті того чи іншого представника ОМС, на його місце буде посуватися інший. Але інколи їх може бути зразу 2, чи зразу три. Тоді треба зразу дві чи зразу три риски для підпису.

Щоб зробити відсутнім (не потрібним для підпису) певного представника (чи то голову, чи то старосту, чи землевпорядника) для певної громади (але водночас щоб для інших вони були присутні), потрібно у відповідному списку прізвищ (SpHolivSpStarost чи SpZemlevp ) навпроти відповідного КОАТУУ просто залишити порожнє значення. Або взагалі стерти даний КОАТУУ із списку. Але, якщо потрібно щоб той чи інший представник ОМС був присутнім в шаблоні, проте, без прізвища (наприклад, не відоме), то тоді в довіднику навпроти відповідного КОАТУУ потрібно поставити знак пробілу - .
Детальніше про це можна почитати в описі скрипту Акт прийому-передачі, список та кроки межових знаків, розділ Підтягування у акт ПІБ місцевого голови, старости та землевпорядника
Увага: Щоб програма Digitals побачила зміни в довідниках після редагування списків перезапустість програму.

Додані нові змінні назви органу місцевого самоврядування:
$RadaOTH - Назва органу місцевого самоврядування (ради) територіальної громади (згідно довідника Lists/RadaOTH.txt)
$RadaOTHRod - назва ради в родовому відмінку
$RadaOTHDat - назва ради в давальному відмінку.

Додані нові змінні адреси ділянки (повний список дивіться в розділі Адреса ділянки файлу Змінні скрипту.xlsx у папці Digitals/TD):
$OTH=Назва територіальної громади (по довіднику Lists/OTH.txt)
$OTHRod=Назва територіальної громади в родовому відмінку (відмінюється автоматично на основі першої змінної, але можливо і по довіднику Lists/OTHRod.txt)
$OTHDat=Назва територіально громади в давальному відмінку (автоматично, або по довіднику Lists/OTHDat.txt)
$Starostat=Назва старостинського округу (по довіднику Lists\Starostat.txt
$StarostatRod=Назва старостинського округу в родовому відмінку (автоматично, або по довіднику Lists\StarostatRod.txt
$StarostatDat=Назва старостинського округу в давальному відмінку (автоматично, або по довіднику Lists\StarostatDat.txt)

Роз'яснення щодо змінних адреси ділянки у зв'язку із створенням ОТГ.
Серед численних змінних адреси ділянки тільки 5 використовують старий довідник рад (RadaRod у папці Lists). І то тільки якщо ділянка за межами населених пунктів. А саме: $ADUrban, $ADUrbanSkor, $ADUrbanSkor2, $AD3, $ADSkor5.
Всі решта тягнуть назву ради з самого обмінного файлу. 
Тому для цих 5 змінних додані дублікати такого вигляду:
$ADUrban - $ADUrbanStarOTH - $ADUrbanStar - $ADUrbanOTH 
Тобто, якщо $ADSkor5 - виглядає як в урочищі "Сад", діл.5 на території Грушівської сільської ради, то інші похідні від неї змінні для ОТГ виглядатимуть так:
$ADSkor5StarOTH - в урочищі "Сад", діл.5 на території Грушівського старостинського округу Меденицької селищної територіальної громади
$ADSkor5Star - в урочищі "Сад", діл.5 на території Грушівського старостинського округу
$ADSkor5StarOTH - в урочищі "Сад", діл.5 на території Меденицької селищної територіальної громади
При чому, як назву так і саму форму і старостинського округу і ОТГ можна змінювати у відповідних довідниках. Повний перелік цих змінних дивіться у файлі Змінні скрипту.xlsx (нові, що пов'язані із створенням ОТГ, відмічені синім кольором).

У всіх змінних словосполучення "за межами населеного пункту" замінено на "за межами населених пунктів", оскільки в кожній ОТГ тепер по декілька населених пунктів, а конкретного розмежування, яка земля за межами належить до одного населеного пункту, а яка до іншого не існує.

У всіх змінних, де використовувалися назва області та району, тепер вони підтягуються не з довідників у папці Lists, а з файлу XML (бо тепер скрипт вміє відмінювати їх автоматично). Водночас, назви області і району згідно довідників також залишено. Тепер це такі змінні: $Oblast, $OblastRod, $OblastMis, $Rayon, $RayonRod, $RayonMis.

При цьому, скрипт тепер вміє для цих змінних читати виключення із правил по відповідних довідниках. Наприклад, був Сколівський район, одна сільська рада з якого перейшла у Дрогобицький. У файлі Rada тепер це можна прописати ось так:
46245 Сколівський район
4624585200 Дрогобицький
46248 Сокальський район
Тобто, усі файли XML, КОАТУУ яких починається з цифр 46245 будуть віднесені до Сколівського району, окрім одного - 4624585200, який буде віднесено до Дрогобицького. КОАТУУ населених пунктів, які є виключені із району, можна вказувати як 10-ма, так і 8-ма цифрами. При цьому не обов'язково прописувати ці виключення у всіх трьох довідниках: Rada, RadaRod та RadaDat. Достатньо прописати їх тільки у довіднику Rada. У інші відмінки скрипт уже вміє сам переводити. Але якщо прописали і в інших - то скрипт братиме назви цих виключень із правил з інших довідників також.

Оновлено більшість шаблонів, зокрема:
Титулка 1 (вилучено стару раду, вказаний старостинський округ та ОТГ)
Титулка 2 (вилучено стару раду, вказаний старостинський округ та ОТГ)
Пояснювальна (1 та 2 стор.; змімнну $ADUrban замінено на $ADUrbanStarOTH)
Акт перенесення охоронних зон (додані нові представники ОМС)
Викопіювання з кадастрової карти (вказаний старостинський округ та ОТГ)
Акт погодження меж (додані нові представники ОМС)
План обмежень (додані нові штриховки)

Заповнення довідників ОТГ, голів, старост та ін. не є обов'язковим.
Ці довідники - це як додаткова можливість для підтягування в шаблони назв ОТГ, старостинських округів, голів, старост, землевпорядників та представника ОМС, який був присутній при зйомці.
Якщо у вас у довідниках не буде вказано ні голови, ні старости, ні землевпорядника для того чи іншого населеного пункту - то в шаблонах Акту погодження меж та Акту перенесення охоронних зон писатиме просто Представник органу місцевого самоврядування ________
Якщо ж для якогось конкретного населеного пункту вимагають вказувати ПІБ і посаду того чи іншого представника ОМС - то тоді вказуєте їх у відповідному довіднику і вони автоматично підтягуються.

Якщо по довідниках не буде вказано назв ОТГ і (чи) старостинських округів - то в шаблонах їх також не буде (що не є помилкою, але їх наявність додає більшої інформативності у шаблони, особливо, коли ділянка за межами неселених пунктів).

Даних по усіх ОТГ на даний час не маю. Тому увів тільки по одному регіону, як зразок.
Наявні тільки КОАТУУ центрів ОТГ.

Оскільки читання кадастрових номерів суміжників з НКС тепер процес досить довготривалий, то в скрипт додано можливість відключати читання прямо у вікні, яке з'являється при кожному запуску скрипту:

Також додана можливість при відключеному читанні кадастрових номерів суміжників з НКС, включити просто заповнення у експлікаціях інформації про суміжники чисто за наявними в суміжниках даними.

При цьому, якщо цю опцію включити, і кадастрові номери в деяких суміжниках будуть відсутні, скрипт автоматичне писатиме в дужках кадастровий номер не визначено. Тобто, тепер можна самому наперед заповнити кадастрові номери в суміжниках обмінника і запускати скрипт при виключеному читанні кадастрових номерів, і експлікація буде все одно мати інфомацію про кад. номери суміжників.

Серед іншого:
1) якщо в обміннику вид документації 008, то скрипт автоматично переключається на груповий режим;
2) виправлена помилка, яка виникала, коли обмінник у МСК і друга система координат задана та сама;
3) виправлено, коли по карті грунтів (файл Грунти.dmf у папці TD) читало грунти тільки, якщо вид документації 004 (тепер читає і при 015 та 020)
4) якщо останні 4 цифри кадастрового номера більші за 0005, то змінна $KNSkor тепер аналогічна змінній $KN

Для оновлення скрипту, пишіть на імейл з позначкою Оновлення модуля "Документація" (2.25). Оновлення є безкоштовним

Див. історію попередніх версій