Оновлення Панелі інструментів для теодоліта відбувається автоматично. При черговому запуску скрипту в Digitals появиться таке інформаційне вікно:

Якщо натиснути ОК - то оновлення скрипту встановиться автоматично.
Якщо натиснули Cansel, то щоб оновити пізніше в ручному режимі, скористайтеся спеціальним скриптом, який можна скачати ТУТ.

Скрипт потрібно помістити в папку Digitals та перезапустити програму. В результаті має появитися таке повідомлення:

Після натиснення лівою клавішею мишки на картинці відбудеться автоматичне завантаження оновленої версії скрипту.

Оновлено до версії 2.2. Що нового?

Виправлено помилку Line 3072: $XYZ1p=@Map.object[$NS].Point[1], яка почала виникати в новій версії Digitals (від листопада 2021 року) у зв'язку із змінами в програмі Digitals.

Виправлено помилку, коли шаблони Схема та Відомість зберігало в папці "Документація" по два рази.

Оновлено до версії 2.1. Що нового? (див. ВІДЕО)

1. Автоматичне генерування нев'язок.
Тепер не потрібно більше зміщувати останню і передостанню точки лінії ходу для того, щоб створити нев'язку. Скрипт вміє робити це автоматично (можна відключити в налаштуваннях).
Величина нев'язки залежить від того, який прилад обрано в налаштуваннях - теодоліт чи тахеометр та від довжини ходу. Якщо заготовка уже має нев'язку, то нев'язка повторно не генерується.
2. Покращено відображення об'єктів на картах та в шаблонах:
- виправлено помилку, через яку інколи на схемі планової основи висячого ходу відбувався зсув ділянки за межі рамки;
- при додаванні заготовок, для зручності, тепер на карті з заготовками відображається тільки область навколо ділянки в радіусі 20 км;
- після додавання пунктів ДГМ карта переводиться у масштаб 1:100 000 (оптимально для того, щоб видно пункти ДГМ і можна було малювати хід), а сама ділянка, щоб добре видно, де вона є, обводиться жовтою рамкою;

- після формування відомості основного ходу, карта, для того, щоб дальше було зручно наносити висячий хід, автоматично переводиться у масштаб 1:5000 та центрується на ділянці та найближчих точках основного ходу;
- від ділянки на Схемі планової основи основного ходу автоматично прокладається виноска з підписом "зем.ділянка" (можна відключити);

- оптимізовано масштаби при формуванні журналу та абрису (на час виділення станції зйомки, станції направлення та точок зйомки);
- покращено розмір кругів виміряних кутів на абрисі (тепер вони на порядок менші, щоб не заважали);

- звіт тепер формується швидше і без додаткових мигаючих вікон;
- буферна зона тепер завжди формується із кругами довкола першої і останньої точок лінії ходу та на поворотних точках (доступно тільки, якщо сама програма Digitals версії від 3.12.2019 і вище).

- оновлено дизайн шаблонів: зменшено рамки, щоб влізалися на аркуш при друку, в Схемі планової основи замінено знак сторін світу на гарніший та додано ще два умовні знаки (для теодолітного ходу та лінії візування), вилучено чорну рамку довкола растру, змінено заливку і колір ділянки та ін.; в Польовому абрисі зменшено відступи від точок до їх підписів (див. зображення вище), зменшено довжину стрілок суміжників, щоб не вилазили за межі рамки карти та ін. (доступно тільки при заміні шаблонів).

3. Додано перемінні адреси ділянки, як у модулі "Документація"
Детальніше дивіться у файлі Змінні скрипту (розділ Адреса ділянки). У зв'язку з цим, в шаблоні Схеми планової основи старі перемінні $AD1, $AD2, $AD3 автоматично буде замінено на $ADSkor2 $RayRod $OblRod).
4. Вдосконалено алгоритм автомасштабу шаблонів.
В налаштуваннях скрипту тепер доступна опція Масштаб шаблонів, в якій можна включити автомасштаб або самостійно задати потрібне значення масштабу.
Сам автомасштаб тепер формується за новим принципом. А саме: спочатку відкривається шаблон і там читаються розміри прямокутника в шарі id70000 (цей прямокутник після оновлення скрипту буде автоматично доданий в шаблони абрису та схеми планової основи). Потім читаються розміри об'єктів (ділянки та ходу) у робочій карті. І, після співставлення, в шаблоні автоматично міняється масштаб так, щоб об'єкти з робочої карти оптимально влізлися в цей прямокутник у шаблоні. Тобто, відредагувавши розміри даної рамки в шаблоні, можна отримати інше значення автомасштабу. Завдяки цьому, наприклад, легко створити шаблон А3 чи іншої орієнтації.
Водночас із скрипту вилучено нестандартні масштаби, які були раніше, бо вони відсутні в Інструкції з топографічного знімання.
Завдяки новій функції зміни масштабу карти, більше не буде небажаної зміни розміру жовтої рамки в шаблонах (але тільки, якщо оновлена сама програма Digitals);
5. Додано автоматичне виділення станції зйомки та станції орієнтування. Також лінії ходу після завершення її збору, та автоматичну активацію закладки Збір (із автоматичним вибором шару) перед збором нового ходу.
Автоматичне виділення відбувається для:
- першої станції зйомки (автоматично виділяється точка з назвою "т.1");
- першої станції орієнтування (автоматично виділяється попередня точка по лінії ходу);
- другої і наступних станцій зйомки (автоматично виділяється точка, яка на 1 більша за попередню вибрану станцію);
- другої і наступних станцій орієнтування (автоматично виділяється точка, яка була вибрана станцією попереднього разу).
- точок зйомки, які не були вибрані для попередніх станцій (тепер навіть якщо більше двох станцій).
Якщо автоматичне виділення спрацювало не так, як треба, то звичайно, можна вибрати іншу потрібну станцію.
6. Нумерація межових знаків тепер в порядку виділення точок для кожної із станцій, а не в порядку їх створення, як раніше.
Тобто, якщо, допустимо, на ділянці 10 межових знаків по контуру ділянки, а також ще 6 на будівлях (які додані пізніше, в процесі створення абрису), і якщо для першої станції виділити половину межових знаків по контурі ділянки плюс половину на будівлях, а для другої - решту, то в результаті в абрисі і журналі отримаємо послідовну нумерацію: від 1 до 8 - точки для першої станції, від 9 до 16 - другої. Раніше спочатку нумерувалися точки ділянки, а потім точки будівель і в результаті в абрисі номери виходили непослідовно.
7. Додано стандартний шар для збору теодолітних ходів (id91202).

ID шару можна змінити в налаштуваннях скрипту. Цей шар обов'язково повинен бути доступний в шаблоні Схема (туди після оновлення скрипту він буде доданий автоматично). Наявність такого стандартного шару забезпечує:
а) зразу після додавання пунктів ДГМ, автоматичну активацію закладки Збір із вибором даного шару для збору, щоб зразу малювати лінію ходу, не шукаючи потрібний шар;
б) автоматичне переведення карти у масштаб 500 зразу після завершення збору ходу для ручного створення нев'язки (це прописано у скрипті обробки подій даного шару).
в) після завершення створення лінії ходу (основного чи висячого), автоматичне її виділення для того, щоб потім зразу запускати скрипт (прописано в скрипті обробки подій шару).
8. Видалено кнопку налаштувань скрипту.
Це зроблено для економії місця на екрані. Тепер, щоб відкрити налаштування скрипту, потрібно створити нову чисту карту (без жодного об'єкта на ній) і натиснути на другу кнопку панелі інструментів.
9. Додано повідомлення, які з'являтимуться, коли перевищено норми теодолітних ходів згідно Інструкції з топографічного знімання (можна відключити в налаштуваннях скрипту).
А саме:
- якщо при зйомці теодолітом довжина ходу більша 6 км (п.5.1.11 Інструкції з топографічного знімання);
- якщо при зйомці тахеометром довжина ходу більша 16 км (п. 5.1.14 Інструкції з топографічного знімання);
- якщо при зйомці теодолітом довжина сторони ходу більша 350 метрів чи менша 20 метрів. (п. 5.1.12 Інструкції з топографічного знімання);
- якщо при зйомці тахеометром довжина сторони ходу більша 1500 метрів чи менша 20 метрів. (п. 5.1.14 Інструкції з топографічного знімання);
- якщо кількість сторін в ході більше 40 (п.5.1.14 Інструкції з топографічного знімання)
- якщо загальна довжина висячого ходу більше 4 км (для тахеометра) чи 500 метрів (для теодоліта) (п.5.1.17 Інструкції з топографічного знімання)
10. Оновлено вікно налаштувань скрипту.
У першому вікні з'явилися три нові опції:

1) Масштаб шаблонів (раніше тут були Нестандартні масштаби).
Дозволяє вибрати як автомасштаб, так і вказати конкретне значення: 500, 1000, 2000, 5000 тощо (справа є випадаючий список). Це стосується шаблонів Схема планової основи та Польовий абрис.
2) Прилад (раніше тут можна було задати допустиму нев'язку).
Прилад може бути двох видів: теодоліт чи тахеометр. Від приладу залежить допустима нев'язка (1:1000-1:3000 - для теодоліта, 1:2000 - для тахеометра) та розмір  нев'язок (лінійної та кутової) при автоматичному генеруванні.
При цьому допустима нев'язка для теодоліта визначається автоматично залежно від довжини ходу (відповідно до п.5.1.11 Інструкції з топографічного знімання):
- якщо хід до 2 км - 1:1000;
- якщо хід до 4 км - 1:2000;
- якщо хід до 6 км - 1:3000.
3) Автоматичне створення нев'язок
При включеній опції остання та передостання точки лінії ходу автоматично зміщуються на деяку величину від пунктів ДГМ, створюючи при цьому нев'язки.
В наступному вікні налаштувань додано дві опції:
1) Контроль величин ходу - дозволяє відключити повідомлення про перевищення норм величин теодолітних ходів згідно інструкції з топографічного знімання.
2) Виноска для ділянки на схемі - включає створення спеціальної виноски з підписом "зем.ділянка" на Схемі планової основи основного теодолітного ходу (тільки якщо масштаб карти ходу дрібніший за 1:20 000).

11. Вдосконалено інші дрібні моменти:
- якщо не перед, а в процесі формування абрису додати на карту ще точки зйомки (наприклад, на будівлях), то більше не буде помилки обчислення суми точок, в результаті чого раніше не запитувало про другу і наступні станції;
- кожна сторінка звіту після формування, навіть якщо виключене автоматичне збереження в папку з обмінником, автоматично збережеться в тимчасову папку, щоб при закриванні не запитувало, чи зберегти;
- якщо у заданому в налаштуваннях скрипту радіусі не виявлено хоча б двох пунктів ДГМ, то радіус завантаження пунктів автоматично розширюється до максимуму;
- схема планової основи після формування тепер називається Схема2, щоб не було дублювання назви з основною.

 

Також з'явиться повідомлення про автоматичне оновлення шаблонів:

Шаблони автоматично не замінюються на нові тому, що дехто у них вносив свої зміни. Якщо Ви зміни не вносили, то натисніть ОК. Тоді шаблони будуть замінені на нові.

Якщо натиснути Cansel, то шаблони будуть оновлені по мінімуму самим скриптом (без фізичної іх заміни). В рамках автоматичного оновлення відбудеться заміна змінних для адреси ділянки, добавляться прямокутники для автомасштабу, новий шар Лінія ходу (для збору) та шрифт для виноски "зем.ділянка". При відмові міняти шаблони рекомендовано (для повноцінного функціоналу) відкрити шаблон Схема, перейти в менеджер параметрів та, викликавши там контекстне меню шару id91202 Лінія ходу (для збору), вибрати пункт - Скрипт обробки подій і вставити в правій частині вікна, яке появиться, такий код:
%Events.OnCollect
$Version=@Version
$EO=@EventObject
@Map.DeselectAll
@SelectTab 2
@Map.SelectObject $EO
@if $Version>=43801 then @Goto %NewAS
@SendChars 500<CR>
[ panTools.Властивості карти ]
@Goto %OldAS
%NewAS
@Map.Scale 500
%OldAS
@Window.Refresh

Наявність такого скрипту у даному шарі забезпечить:
1) автоматичне переведення карти у масштаб 1:500 зразу після завершення збору ходу для ручного створення нев'язки;
2) після завершення створення лінії ходу (основного чи висячого), автоматичне її виділення для того, щоб потім зразу запускати скрипт.