Акт оновлений 4. Що нового?
1. Більш зручне діалогове вікно налаштувань скрипту, яке з'являється при запуску.
2. Окрема пауза для корекції промірів тепер не потрібна, а редагувати попередньо створені проміри можна тепер прямо в паузі вибору наступного межового знака чи об'єкта прив'язки. А для промірів останнього вибраного межового знака з'являється окрема пауза (з'являється лише тоді, коли перед тим хоч один інший промір редагувався).
3. Можливість вибирати одночасно декілька об'єктів прив'язки.
4. Якщо на ділянці кілька будівель, то більше не треба включати ручний вибір об'єктів прив'язки. Скрипт автоматично сам вибиратиме найближчі будівлі і робитиме прив'язку до них. Те саме стосується ЛЕП і інших об'єктів прив'язки.
5. Крім власника тепер в акті можна вказувати ПІБ замовника, який буде фігурувати в рядках для підписів (бо замовник часто відрізняється від землекористувача).
6. Можливість формувати окремо тільки акт, кроки чи список МЗ.
7. Можливість мати кілька варіантів акту, схеми, списку та кроків МЗ. Шаблони акт, схема, кроки, список тепер можна називати по своєму. Наприклад, можна створити ще одну копію акту і назвати "акт паї" чи ще одну копію схеми і назвати "схема А3". Але обов'язково, щоб в назві були використані слова "акт", "схема", "список" та "кроки" для увімкнення відповідного шаблону. Бо інакше цей шаблон взагалі не буде формуватися, вважатиметься виключеним. І аналогічну назву тоді потрібно вказувати у полі "Які шаблони формувати?". Наприклад "Акт+Схема А3".
8. Додано шаблон Схема А3.
9. Кардинально оновлено шаблон Акту,
в т.ч:
1) Додано автоматичне підтягування ПІБ та посад представників ОМС:
- ПІБ місцевого голови - SpHoliv у папці Lists;
- ПІБ старости - SpStarost у папці Lists;
- ПІБ землевпорядника - SpZemlevp у папці Lists.
За відсутності таких довідників в акті буде писати просто "Представник органу місцевого самоврядування".
Список посад даних представників ОМС підтягуються з довідників SpPosadHol, SpPosadStar та SpPosadZem у папці Lists. Наявність цих довідників не обов'язкова. При їх відсутності в шаблоні буде писати просто "Голова", "Староста" чи "Землевпорядник".
Не обов'язково в довідниках прописувати посади кожного представника ОМС. Достатньо прописати КОАТУУ і посади тільки тих, які мають специфічні назви посад.
Риски для підпису представників ОМС підтягуються навпроти відповідного представника ОМС тільки за його наявності. Щоб зробити відсутнім (не потрібним для підпису) певного представника (чи то голову, чи то старосту, чи землевпорядника) для певної громади/ради, потрібно у відповідному списку прізвищ посадовців навпроти відповідного КОАТУУ просто залишити порожнє значення. Але, якщо потрібно щоб той чи інший представник ОМС був присутній в шаблоні, проте, без прізвища (наприклад, не відоме), то тоді в довіднику навпроти відповідного КОАТУУ потрібно поставити пробіл. Увага, після редагування списків перезапустість програму.
2) Список землекористувачів/землевласників суміжних земельних ділянок тепер з нумерацією 1,2,3.
3) У випадку, якщо ПІБ землекористувача не співпадає з ПІБ замовника, слово "Землекористувач" в графі для підпису замінюється на "Представник землекористувача".
4) Шаблон став більш гнучким для редагування (можна видаляти наявні і створювати нові написи, вставляючи додактові змінні)
10. Автоматично визначається наявність/відсутність на карті об'єктів прив'язки (і включається чи виключається прив'язка до об'єктів). Критеріями включення виступають:
1) у разі якщо в налаштуваннях скрипту заданий конкретний id об'єкта прив'язки - наявність на карті хоч одного об'єкта у вказаному id;
2) у разі, якщо включене автоматичне визначення id об'єктів прив'язки - наявність на карті хоча б одного об'єкта згідно типових id (згідно довідника SpObjPryv у папці Lists), потім - наявність на карті хоч одного зайвого (не типового для файлу XML) об'єкта; потім - наявність на карті більше двох угідь у шарі id70009, одне з яких має площу меншу за 0,03 (очевидно, що таке угіддя буде будівлею швидше за все).
11. Автоматично включаєтьсся та виключаєтсья ручний вибір об'єктів прив'язки. Критеріями включення є:
1) якщо на ділянці є невилкі вкраплені контури (бо межові знаки під опорами ЛЕП не встановлюються);
2) якщо в контурі ділянки є лінії, коротші за 1 метр (бо згідно Інструкції мінімальна відстань між межовими знаками в поворотних точках меж земельної ділянки не повинна бути менше ніж 1 м).
12. Залежно від того, проект це чи технічка, автоматично вибирається тип дати межового знаку (20__.__ (буде заповнюватися вручну після затвердження проекту) чи поточна).
13. Автоматично визначається, чи присвоєний ділянці кадастровий номер.
14. Кожну автоматазацію можна віключити.
15. Автомасштаб на схемі тепер розразовується за розмірами у шаблоні рамки в шарі id70000, тому його тепер можна регулювати.
16. З'являється попередження, коли довжина лінії між межовими знаками більше 200 метрів.
17. Можна вказувати свій опис того чи іншого межового знака в однойменному параметрі на закладці Інфо перед запуском скрипту і він підтягуватиметься в кроки.
18. Покращено центрування об'єктів на схемі (визначається спільний центр усіх промірів і самої ділянки і усі об'єкти пересуваються так, щоб бути максимально в центрі.
19. Покращено автомасштаб. Тепер об'єктом прив'язки може бути і довга лінія ЛЕП, бо все, що зайве (що не брало участь у прив'язці) - буде приховано за межами рамки друку. Завдяки цьому відпала необхідність відключати автомасштаб при великих об'ктах прив'язки.
20. Можливість включити, щоб скрипт брав опис суміжників з блоку Додаткова інформація.
21. Можливість включити/відключити кадастрові номери в описі суміжників.
22. Збільшена швидкість роботи скрипту завдяки переходу з графічних обчислень на математичні у визначеннях найближчих промірів та визначенні у якій стороні світу межові знаки.
23. Шари ІН4_Квартал та ІН4_Ділянка (id10000 id20000) більше не є системними для скрипту. В них тепер можна наносити об'єкти прив'язки також.
24. Додані нові змінні:
$OTH=Назва територіальної громади (по довіднику Lists/OTH.txt)
$OTHRod=Назва територіальної громади в родовому відмінку (по довіднику Lists/OTHRod.txt)
$OTHDat=Назва територіально громади в давальному відмінку (по довіднику Lists/OTHDat.txt)
$Starostat=Назва старостинського округу (по довіднику Lists\Starostat.txt
$StarostatRod=Назва старостинського округу в родовому відмінку (по довіднику Lists\StarostatRod.txt
$StarostatDat=Назва старостинського округу в давальному відмінку (по довіднику Lists\StarostatDat.txt$Holova - голова місцевої ради
$HolovaSkorPIB - голова ради скорочено (Прізвище І. Б.)
$HolovaSkorIBP - голова ради скорочено (І. Б. Прізвище)
$Starosta - староста
$StarostaSkorPIB - староста скорочено (Прізвище І. Б.)
$StarostaSkorIBP - староста скорочено (І. Б. Прізвище)
$Zemlevp - землевпорядник
$ZemlevpSkorPIB - землевпорядник скорочено (Прізвище І. Б.)
$ZemlevpSkorIBP - землевпорядник скорочено (І. Б. Прізвище)
$Prysutniy - посада та ПІБ в родовому відмінку представника ОМС, який був присутній при зйомці
$PosadaHol - посада голови
$PosadaStar - посада старости
$PosadaZem - посада землевпорядника
$PidpZem - риски для підпису голови
$PidpStar - риски для підпису старости
$PidpHol - риски для підпису землевпорядника.
$RadaOTH - Назва органу місцевого самоврядування (ради) територіальної громади (згідно довідника Lists/RadaOTH.txt)
$RadaOTHRod - назва ради в родовому відмінку
$RadaOTHDat - назва ради в давальному відмінку.
До таких змінних як $ADUrban, $ADUrbanSkor, $ADUrbanSkor2, $AD3, $ADSkor5 (див. довідник у файлі Змінні скрипту.xlsx) додано варіанти такого вигляду:
$ADUrban - $ADUrbanStarOTH - $ADUrbanStar - $ADUrbanOTH
Тобто, якщо $ADSkor5 виглядає - в урочищі "Сад", діл.5 на території Грушівської сільської ради, то інші похідні від неї змінні для ОТГ виглядатимуть так:
$ADSkor5StarOTH - в урочищі "Сад", діл.5 на території Грушівського старостинського округу Меденицької селищної територіальної громади
$ADSkor5Star - в урочищі "Сад", діл.5 на території Грушівського старостинського округу
$ADSkor5StarOTH - в урочищі "Сад", діл.5 на території Меденицької селищної територіальної громади
При чому, як назву так і саму форму і старостинського округу і ОТГ можна змінювати у відповідних довідниках. Повний перелік цих змінних дивіться у файлі Змінні скрипту.xlsx (але в скрипті Акт доступні усі змінні тільки з розділу Адреса ділянки).
У всіх змінних словосполучення "за межами населеного пункту" замінено на "за межами населених пунктів", оскільки в кожній ОТГ тепер по декілька населених пунктів, а конкретного розмежування, яка земля за межами належить до одного населеного пункту, а яка до іншого не існує.
У всіх змінних, де використовувалися назва області та району, тепер вони підтягуються не з довідників у папці Lists, а з файлу XML (бо тепер скрипт вміє відмінювати їх автоматично). Водночас, назви області і району згідно довідників також залишено. Тепер це такі змінні: $Oblast, $OblastRod, $OblastMis, $Rayon, $RayonRod, $RayonMis.
При цьому, скрипт тепер вміє для цих змінних читати виключення із правил по відповідних довідниках. Наприклад, був Сколівський район, одна сільська рада з якого перейшла у Дрогобицький. У файлі Rada тепер це можна прописати ось так:
46245 Сколівський район
4624585200 Дрогобицький
46248 Сокальський район
Тобто, усі файли XML, КОАТУУ яких починається з цифр 46245 будуть віднесені до Сколівського району, окрім одного - 4624585200, який буде віднесено до Дрогобицького. КОАТУУ населених пунктів, які є виключені із району, можна вказувати як 10-ма, так і 8-ма цифрами. При цьому не обов'язково прописувати ці виключення у всіх трьох довідниках: Rada, RadaRod та RadaDat. Достатньо прописати їх тільки у довіднику Rada. У інші відмінки скрипт уже вміє сам переводити. Але якщо прописали і в інших - то скрипт братиме назви цих виключень із правил з інших довідників також.
25. Для коректної роботи скрипту додано автоматичне виключення в програмі Digitals опції Сервіс-Налаштування-закладка Вигляд - Показувати довжини з кутами, щоб на промірах не було кутів, а тільки довжини.
Акт оновлений 4.1. Що нового?
Додана Відомість про встановлені межові знаки
Як її формувати, показано на відео
Опис існуючих межових знаків (при наявності) треба робити самостійно в табличці. Опис проектних додається автоматично у вигляді списку координат із назвою межових знаків. Але для цього перед запуском скрипту на файл XML обов'язково треба наперед додати закріплені межові знаки.
Якщо в Digitals зберегти файл xml із уже нанесеними усіма закріпленими межовими знаками у шарі id70001, закрити його і відкрити повторно, збивається порядок (плановість відображення) наявних у файлі межових знаків. Тобто, межовий знак з найменшим номером об'єкта (не плутати з номером, що є назвою межового знака) може бути на третій точці ділянки, наступний - на сьомій, ще наступний - на першій і т. п. Тому в скрипті додано код, який сортує межові знаки так, щоб їх плановість (порядок зростання номерів об'єктів) відповідала порядку зростання номерів точок у контурі ділянки. Це важливо тільки для випадків, коли формування кроків відбувається по уже нанесених раніше межових знаках. Бо до тепер в цьому випадку скрипт, обираючи межові знаки в порядку плановості, яка після повторного відкриття файлу була хаотичною, давав в кроках непослідовність межових знаків. Тепер порядок зростання номерів об'єктів межових знаків завжди відповідає порядку зростання точок у самій ділянці за аналогією, яким є порядок зростання номерів об'єктів суміжників відносно ділянки. Виключенням є обмінники, в яких вид документації 008, бо в них межові знаки часто взагалі не є на лінії загальної ділянки. Впорядкування межових знаків працюватиме тільки при включеній опції Зберігати меж.знаки у файлі XML.
Акт оновлений 4.2. Що нового?
Додано нові змінні для власного імені та ПРІЗВИЩА згідно ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», а саме:
$NMVIP - Власне ім'я та ПРІЗВИЩЕ (далі ВІП) землевласника (Іван ІВАНОВ)
$ZamovnykVIP - ВІП замовника робіт (Петро ПЕТРОВ)
$ExecutorVIP - ВІП сертифікованого інженера (з реквізитів ОФ)
$HolovaVIP - ВІП місцевого голови
$StarostaVIP - ВІП старости
$ZemlevpVIP - ВІП землевпорядника
$SumizPidpysVIP - ВІП суміжників з рисками для підпису
Виглядатиме в документі це так:
Для оновлення шаблону Відомість МЗ скачайте цей файл і замініть його в папці Digitals/Lists/scrAkt або ж самостійно пропишіть у Вашому шаблоні відповідні змінні. Для оновлення шаблону Акту МЗ скачайте цейл файл. В шаблоні список МЗ пропишіть самостійно нову змінну ($ZamovnykVIP).
Зверніть увагу, що для того, щоб змінна $Vykonav підтягувала також власне ім'я і ПРІЗВИЩЕ, потрібно внести зміни в Сервіс-Документи-Текстові константи. Або можете взамін поставити змінну $ExecutorVIP, яка буде витягувати прізвище виконавця з обмінного файлу.
Також у скрипт додано алгоритм автоматичного оновлення (буде автоматично оновлюватися при виході наступних версій).