Оновлення модуля XML (версія 6)

При черговому запуску модуля "XML" першою кнопкою (скрипт для створення XML), в Digitals появиться таке інформаційне вікно:

Якщо натиснути ОК - відбудеться автоматичне встановлення нової версії скрипту. Якщо натиснули Cansel, то щоб оновити скрипт тепер в ручному режимі, перейдіть в налаштування скрипту (кнопка налаштувань) і поставте "так" в опції "перевірити наявність нової версії (дана опція доступна тільки, якщо ви раніше вже оновили були скрипт до версії 6.01).

Або скористайтеся спеціальним скриптом, який можна скачати ТУТ

Скрипт потрібно помістити в папку Digitals та перезапустити програму. В результаті має з'явитися таке повідомлення:

Після натиснення лівою клавішею мишки на картинці відбудеться автоматичне завантаження оновленої версії модуля.

Що нового у версії 6.03?

У скрипт внесено зміни, щоб при створенні xml з обмеженнями та з державним актом не було помилок при перевірці в електронному кабінеті ДЗК.
(вилучено пусті теги по даті реєстрації обмеження, повністю вилучено дані про бенефіціара, прочерхами заповнюються дані про реєстратора, який зареєстрував державний акт, номер розділу прописується у вигляді цифри "0")

Також тепер, якщо не заповнювати підставу набуття права (тип документа, дата і номер рішення*) - то також не буде помилки, оскільки тепер повністю видаляються теги, які відповідають за підставу набуття права.

Водночас в блоці "Додаткова інформація" можна вказувати інформацію про право власності на нерухоме майно, яке є підставою для розроблення документації. І ця інформація зберігатиметься в xml. Та буде потім підтягуватися при формувані документації.

* Інформацію в полі "Орган, який прийняв рішення" можна не стирати. При відсутності підстави набуття права інформація з даного поля нікуди не підтягується.

Що нового у версії 6.02?
Відповідно до Постанови КМУ №106 від 04.02.2023 р. внесено зміни в постанову 1051, тому оновлено такі довідники:


Детальніше про суть цих змін можна почитати в описі оновлення іншого скрипту (див. версія 4.10) - Що нового?

Що нового у версії 6.01?

1. Оновлено список обмежень (додано нові обмеження згідно Постанови КМУ від 27.09.2022 р. №1077) для скрипту, який створює охоронні зони

2. Оновлено довідники підстав для встановлення обмежень: додано нові підстави для нових обмежень, а також для старого обмеження 01.05 додано нову підставу встановлення - Постанова КМУ від 27.12.2022 N 1455 "Про затвердження Правил охорони електричних мереж". Це довідники Zakony.txt та Zakony3.txt у папці Lists\scrXML.
3. Згідно Постанови КМ № 1417 від 23.12.2021, якою, зокрема, внесено зміни в Додаток 13 до Вимог щодо структури ОФ XML, з кадастрового кварталу вилучено заповнення інформації про голову місцевої ради та голову Держгеокадастру. Тому заповнення даних тегів відтепер відключене і у скрипті XML, хоч самі теги на закладці Інфо ще залишаються, поки їх не видалять розробники Digitals.

Що нового у версії 6?

1. Відбувся перехід на новий формат файлу скрипту (tlc). Це, зокрема, дало можливість прописувати одночасно декілька ключів в одному скрипті, дало можливість оновлення модуля на програмах різних версій (старіших за 2021 рік) і завдяки цьому скрипт почав швидше працювати, без зайвих згортань програми.

2. Оновлено довідники (додано нові цільові призначення):
In4ToXMLCategories - забезпечує автоматичне заповнення категорії землекористування на основі заповнених цільових призначень.
LandCodeTypical - визначає типові угіддя для кожного з цільових призначень при створенні XML.
DovidnykKZ - забезпечує конвертацію старих категорій землекористування (по 6-зем згідно ІН4) у нові цільові призначення.

Дані довідники актуальні переважно тільки для тих, хто робить ділянки з цільовим призначенням 01.17 (землі запасу), оскільки без оновлення цих довідників не коректно заповнювалася категорія землекористування, угіддя і взагалі не заповнювалося цільове при конвертації з ін4. Тут зверніть увагу, що якщо раніше категорія в ін4 була 94 та 96 (землі запасу, резерву), вона автоматично перетворювалася згідно КВЦПЗ в 016.00. І все було добре. Але тепер землі запасу є в кожній з категорій. Тому при конвертації з ін4 в XML скрипт уже не зможе автоматично визначити нове цільове призначення запасу. Проте, оскільки абсолютна біьшість земель, що зараз відводяться із земель запасу - це землі с/г призначення - то тут за замовчуванням вказаний код цільового 01.17. Та якщо ви робите ділянки на землі запасу у кварталі забудови - то в довіднику DovidnykKZ навпроти 94 та 96 потрібно поставити 2.11.

3. Охоронні зони лінійних об'єктів в поворотних точках об'єктів тепер створюються кругами довкола поворотних точок. Це дозволяє, зокрема, нормально створити охоронну зону лінійного об'єкта, який на ділянці закінчується.

4. Відновлено обрізку вусиків суміжників, щоб не були довгі (не працювала на оновленій програмі Digitals).

5. Форма власності тепер за замовчуванням "не визначено", якщо ділянка ще не має кадастрового номера.

Що нового у версії 5.16?

Додано нові списки даних, які накопичуються:

А саме: назва землекорисувача, дата видачі та номер підстави набуття права, додаткова інформація, назва району (в адресі ділянки).

Довідник районів, окрім накопичення введених раніше даних у списку на кнопці зправа, накопичує ці дані також і в загальному довіднику районів (Ray.txt у папці Lists) у випадках, коли назва району змінилася після утворення ОТГ. Накопичення здійснюється не у вигляді 5 цифр КОАТУУ, як по стандарту, а у вигляді 8 цифр. Таким чином нові райони, навіть якщо вони утворені з частин інших районів, будуть надалі (по мірі накопичення даних) визначатися автоматично. Бо тепер спершу скрипт буде шукати дані за 8-ма цифрами КОАТУУ, як виключення, а потім, по стандарту, за 5-ма.

При першому запуску скрипту по новому районі при формуванні списків населених пунктів для випадків, коли адреса ділянки за межами населених пунктів тепер підтягуються не назви рад, а назви територіальних громад, оскільки згідно нового Порядку про присвоєння адрес у випадках, коли ділянка за межами населених пунктів потрібно вказувати назву територіальної громади, а не назву місцевої ради чи найближчого населеного пункту. Щоб заново сформувалися довідники населених пунктів і територіальних громад, потрібно видалити існуючі (папку Lists\scrXML\SpSil).

Оновлено довідники пістав для встановлення обмежень (додано законодавчі акти для встановлення нових обмежень).
При першому запуску оновленого скрипту появиться таке вікно:

Крім цього, в скрипті внесено зміни щодо заповнення даних про юридичну особу, яка встановила обмеження.


Раніше тут заповнювалася тільки назва юридичної особи - "Кабінет міністрів України", оскільки інших даних про цю юридичну особу не існувало взагалі. Але нещодавно на численні прохання громадян КМУ та ВРУ уже стали повноцінними юридичними особами і отримали ЄДРПОУ. Тому тепер тут заповнюєтсья повна інформація про КМУ, а також дані про ВРУ у випадку, коли підставою для встановлення обмеження є не Постанова КМУ, а Закон, прийнятий ВРУ. Завдяки цьому при перевірці ОФ тепер відсутні помилки, коли на ділянці є обмеження.

Виправлено помилки скрипту:
- коли при виключеній опції читання кадастрових номерів суміжників при створенні XML на основі шаблону XMLNormal, в суміжниках ставило слово "ні" в місці, де має бути кадастровий номер.
- коли в новому (від листопада) Digitals замість переліку сторінок документації почало ставити "001,002,003..."
- коли в обміннику інколи не ставило дату складання документації.

Що нового у версії 5.15?

Оновлено довідники видів цільового призначення та обмежень у використанні згідно змін відповдіно до постанови від 28 липня 2021 р. № 821
Виправлено помилку, яка проявлялася тільки тоді, коли було включене читання КОАТУУ з ПКК і одночасно на карті наявний уже заповнений шар Квартал (скриптова функція @Map.ChangeLayer некоректно працювала, замінено на іншу).
Після оновлення появиться таке повідомлення:

Що нового у версії 5.14?

Виправлено помилки. Зокрема, при читанні кадастрових номерів суміжників.

Що нового у версії 5.13?

В Digitals змінився алгоритм читання кадастрових номерів ділянок з НКС. Раніше по координатам видавалась відповідь НКС і ця відповідь була однозначною: є в цій точці ділянка чи немає. Тепер програма Digitals читає кадастровий номер не в чітко заданій точці, а спершу шукає центроїд найближчої до точки ділянки і аж із неї бере кадастровий номер. А це часто приводить до того, що кадастрові номери ділянок читаються не вірно, бо інколи до вказаної нами точки на карті ближчим є центр іншої ділянки, ніж тої, яка нам потрібна. І головна проблема - кадастрові номери читаються там, де їх немає, бо програма може знайти найближчу ділянку і за 500 метрів та прочитати з неї кадастровий номер.

Тому в модуль "XML" доданий спеціальний алгоритм, який тепер дозволяє користувачам самостійно контролювати правильність читання кадастрових номерів.

Після автоматичного читання від кожного суміжника, кадастровий номер якого скрипт прочитав, прокладається лінія направлення на центроїд ділянки, з якої відбулося читання. При цьому скрипт робить паузу.

Якщо якийсь суміжник зчитався не з тої точки - то потрібно просто точку 2 (де біла крапка) фіолетової лінії перемістити в потрібне місце на карті і натиснути "Продовжити". Тоді скрипт прочитає кад. номер цього суміжника заново. Також ці лінії можна видаляти. Якщо видалити лінію навпроти суміжника, то кадастровий номер даного суміжника буте витерто.

У скрипт додано ще один режим запуску (варіант №5) - варіант, коли скрипт буде просто читати кадастрові номери суміжників (без створення чи перевірки xml). Щоб активувати даний режим, потрібно у відкритому файлі XML просто виділити один, декілька, чи зразу усі суміжники і запустити скрипт першою кнопкою. 

Більш наочно про цей варіант дивіться у відео:

У вікно налаштувань скрипту додано нову опцію:

Частково відновлено читання КОАТУУ для кварталу з НКС при створенні скриптом нових ділянок. Читається кадастровий номер найближчої ділянки і з неї вилучається КОАТУУ. Але, оскільки (1) найближчка ділянка може лежати і в іншому кварталі, (2) найближча ділянка може не вірно лежати в базі, насправді вона з іншого кварталу, (3) найближчу ділянку інколи Digitals не знаходить взгаалі, то після такого читання КОАТУУ ще додатково появляється вікно, де можна перевірити, чи добре зчитало КОАТУУ, зону та квартал. Для того, щоб спробувати, як це працює не забудьте включити Читання КОАТУУ з кадастрової карти в налаштуваннях скрипту.

Додано заповнення додаткової інформації в суміжниках при створенні XML на основі XMLNornal (раніше було доступно тільки при створенні на основі шаблону ІН4) такого вигляду:
Від А до Б Петров П.А. (кадастровий номер 4621286800:01:002:0036)

При цьому букви суміжників тепер читаються з константи UkrainianLetters програми Digitals

Що нового у версії 5.12?

В скрипт внесено зміни у зв'язку із змінами в програмі (додано можливість задавати колір панелі інструментів), які вступили в конфлікт з даним скриптом. Якщо скрипт зараз не оновити, то в майбутньому, після встановлення оновлення самої програми Digitals (і внесення змін у кнопку, наприклад, пересовуванням панелі в інше місце на екрані) появиться така помилка:

Тому оновлення є обов'язковим.

Що нового у версії 5.11?

Відновлено читання кадастрових номерів ділянок з ПКК. Для цього використано сторонній сервіс - https://soft.farm

Що нового у версії 5.10?

1) Відновлена можливість автоматичного заповнення кадастрових номерів суміжників (також перевірте, чи опція включена в налаштуваннях скрипту)
2) Відновлена можливість автоматичного створення обмінників за нанесеною на карті точкою з читанням атрибутів з ПКК.
3) Виправлено проблему, яка була при створенні обмежень, коли після автоматичного вирізання скриптом контурів під опорами ЛЕП ділянка майже завжди змінювала початкову точку. Причина цього явища була в тому, що скрипт використовував функцію "Виключення" для кожної опори ЛЕП, щоб виключити із контура ділянки контури довкола ЛЕП, які не всередині ділянки, а на його межі. Саме ця функція має властивість змінювати початову точку ділянки. Але також вона спрацьовує і тоді, коли є опори за межами ділянки. Тепер дана функція спрацьовуватиме тільки при наявності ЛЕП на краю ділянки. В інших випадках початкова точка ділянки і інших контурів залишатиметься на місці.

Що нового у версії 5.09?

1. Додана можливість створювати обмінники на основі файлів координат, скачаних з Публічної кадастрової карти та скопійованої в буфер інформації із сторінки браузера навіть тоді, коли в Digitals не можливо отримати атрибути ділянки. Тепер, якщо програмі Digitals не вдається виявити ділянку у вказаній точці, то появиться таке повідомлення

І дальше все відбуватиметься так, як описано нижче (версія 5.08)

Також, при такому способі створення обмінників, забрано попередження про відсутність суміжників, яке зупиняло роботу скрипту. Тепер, якщо в наступному вікні натиснути "Продовжити" без нанесення суміжників - XML все одно буде створено, але без суміжників, щоб можна було отримати, хоч і не повноцінний, але обмінний файл для ділянок з ПКК.

 

 

 

Що нового у версії 5.08? (див. відео)

1. Додано новий спосіб створення обмінників XML - прямо з Публічної кадастрової карти.

Тепер сформувати обмінник на пай, який уже є на ПКК не проблема. Для цього достатньо завантажити растр Публічної кадастрової карти (меню Растр - Завантаження з інтернету) і намалювати на потрібній ділянці звичайну точку (в будь-якому шарі) та виділити її.

Після запуску скрипту в такому режимі (коли виділена точка), скрипт прочитає кадастровий номер на ПКК під даною точкою і запропонує завантажити з публічки потрібну ділянку, зразу відкривши потрібну сторінку в браузері.*

Із сторінки браузера потрібно скопіювати в буфер дані про ділянку та скачати файл координат і натиснути "Продовжити".

Далі скрипт автоматично створить XML та автоматично його заповнить даними, які були скопійовані із сторінки в браузері, а саме:

  • Кадастровий номер земельної ділянки
  • Цільове призначення
  • Категорія земель
  • Вид використання
  • Форма власності
  • Місце розташування
  • ПІБ чи назва землевласника (до трьох співвласників)
  • Код ЄДРПОУ (для юридичних осіб)
  • ПІБ чи назва орендаря
  • Код ЄДРПОУ юридичної особи орендаря
  • Дата державної реєстрації права оренди
  • Номер запису про право оренди

Тобто, сам із усього масиву даних, що скопійовані із сторінки, він відбере тільки потрібні, викинувши все зайве, та автоматично введе ці дані в XML.

Далі появиться таке вікно, щоб домалювати суміжники, які, на жаль, автоматично з ПКК не завантажуються.

Після того, як натиснули "Продовжити", буде запропоновано ввести ще дані, яких не вистачає, а саме назву суміжників, код угіддя (для ТСГВ пропонується автоматично рілля, можна змінити у файлі scrXML\LandCodeTypical.txt), прописку та паспортні дані землевласника.

* - доступно тільки для ділянок с/г призначення, які є на сайті НГО.

2. Внесено зміни в довідники обмежень (кнопка обмежень) згідно змін в переліку обмежень (див. Постанову, п.13). Довідники буде запропоновано оновити при першому запуску скрипту обмежень

Оновлено буде такі довідники:
scrOZRestrCodes - перелік обмежень
Zakony2 - перелік нормативних актів для встановлення обмежень
Zakony3 - перелік дат нормативних актів для встановлення обмежень

Зверніть увагу, що якщо ви вносили в ці довідники ваші зміни, то краще оновіть їх в ручному режимі.

3. Покращено роботу з ІКК (власна індексна кадастрова карта, яка використовується як аналог ПКК): 
1) Тепер, при використанні ІКК, коли ділянка попадає на межу двох кварталів - пропонується вибирати той чи інший (у версії 5.07 зразу пропонувало ввести вручну КОАТУУ і на ІКК не було при цьому можливості його подивитися)
2) Якщо ділянка знаходиться поряд з іншою, щойно сформованою ділянкою і при цьому не попадає в жоден з кварталів ІКК, то КОАТУУ читається з сусідньої щойно сформованої ділянки. Завдяки цьому тепер по кожній ділянці не питає заново КОАТУУ, якщо вони поряд одна з одною.

4. Усунуто появу повідомлення Access violation, яке інколи виникало при одночасному створенні обмінників зразу на декілька ділянок.

5. Відключено діалог, який з'являвся при незаповненому параметрі "Код землекористувача за формою 6-зем", оскільки форма 6-зем скасована і тепер цей параметр не потрібно заповнювати.



Що нового у версії 5.07?


Оскільки доступ до отримання атрибутів з кадастрової карти заблокований Держгеокадастром, програма Digitals, і зокрема, скрипт-модуль "XML" більше не можуть отримувати атрибути з ПКК, і КОАТУУ тепер потрібно вводити вручну, то покращено функціонал для створення обінників без доступу до ПКК, а саме:
1. Якщо відсутній доступ до ПКК, то при створенні обмінників тепер буде появлятися таке попередження:

Це буде корисно навіть тоді, коли доступ відновлять (сподіваюся, що все ж таки колись відновлять), але з тих чи інших причин доступу до ПКК тимчасово не буде.
Щоб дане вікно не появлялося кожного разу, потрібно зайти в налаштування скрипту і відключити там Читання КОАТУУ з кадастрової карти.

Також перевірте, чи відключена опція Кадастрові номери в суміжниках.

2. Дальше, при ручному режимі заповненні КОАТУУ, появиться таке вікно:

де потрібно самостійно ввести КОАТУУ, номер зони та кварталу. Подивитися їх можна на публічній кадастровій карті, відкривши її в браузері та знайшовши потрібне місце на карті.
В даному вікні за замовчуванням автоматично пропонуватиметься КОАТУУ, яке було введено при попередньому заповненні.
Якщо натиснути на кнопку збоку - то появиться список раніше введених значень КОАТУУ.

В даному списку автоматично прописується і назва адміністративної одиниці, але при умові, що ви раніше уже створювали обінники в цій адміністративній одиниці і вона наявна в іншому довідинку - Lists/scrXML/SpNasPunktiv.txt
Якщо введений тільки що КОАТУУ не знайдено по цьому довіднику, то навпроти даного КОАТУУ у списку буде написано просто "Назва адм.одиниці". Пізніше це можна вручну змінити у файлі Lists/scrXML/SpKOATUU.

Щоб спростити заповнення, також додано можливість, перейшовши на ПКК, просто скопіювати звідти цілий кадастровий номер найближчої ділянки

і вставити в поле КОАТУУ.

Скрипт сам розпізнає, де тут КОАТУУ, де зона, а де квартал і розставить все по місцях. Можна і без двокрапок.

3. В папці Digitals є файл ІКК.dmf (входить в комплект модуля). Це карта, на якій можна нанести вручну кадастрові зони, прописавши для них відповідні КОАТУУ, номер зоти та кварталу, а також ПІБ місцевого голови, начальника держгеокадастру і назву населеного пункту (останні три пункти не обов'язково)

і тоді із полігону (кадастрової зони), в який потрапить ділянка, їй будуть присвоєні відповідні значення.
Така карта існувала раніше. Але тільки для створення XML на основі ІН4. Тепер доступно і при створенні XML на основі XMLNormal.

Що нового у версії 5.06?

Що нового у версії 5.05?

Виправлена несумісність скрипту із програмою Digitals, яка виникла після оновлення Digitals від 11.01.2019 року (відбулися зміни в меню програми в розділі Допомога - Про програму, де замість кнопки "Закрити" тепер кнопка "Версії...")

Що нового у версії 5.04?
Детальніше про оновлення ТУТ

Що нового у версії 5.03?
Детальніше про оновлення ТУТ

Що нового у версії 5.02?
Оновлено у зв'язку із змінами в програмі Digitals (раніше при створенні складного полігону з об'єктів в шарі XML Угіддя внутрішні угіддя зникали, тепер вони зберігаються).

Що нового у версії 5.01?
1) В модуль додано автоматичне оновлення. Більше не потрібно буде заходити на пошту та вручну встановлювати оновлення. При виході наступних оновлень з'являтиметься таке вікно:

ОК - оновлення встановиться автоматично;
Cansel - оновлення не буде встановлено, а інформаційне вікно про оновлення появиться наступного календарного місяця або при виході нового оновлення.

2) В налаштування модуля додано опцію "Кадастрові номери в суміжниках", включивши яку, отримаємо автоматичне заповненя кадастрових номерів суміжників (в параметр суміжника 100 Кадастровий номер суміжної кадастрової одиниці (id7001000)). При цьому при створенні XML варіантом 3 (на основі XMLNormal) для незаповнених суміжників з'являтиметься таке вікно

в яке зразу будуть підтягуватися кадастрові номери суміжників.
Також, при конвертації з IN4 кадастрові номери суміжників заповнюватимуться автоматично. При створенні обмінника варіантом 2 дана опція не доступна.

3) Вдосконалено різні дрібні деталі та виправлено помилки.